Cum am ajuns aici

Pagina 3 din 8 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cum am ajuns aici

Mesaj  trefusis la data de Mar Mai 29, 2012 10:07 am

Cum ati ajuns pe acest forum?
aveam si un ochi vanat cand am ajuns aici Laughing )))

Ce v-a determinat sa va inscrieti?
ceea ce am citit in cele cateva ore cat am fost vizitator

Ce asteptari aveti?
schimb de pareri, informatii, noutati...
not looking for a gf Smile

trefusis
active member

Numarul mesajelor : 1046
Data de inscriere : 29/05/2012
Varsta : 33
Localizare : Star Trek

Sus In jos

Mesaj  no.body la data de Mar Mai 29, 2012 10:25 pm

Am ajuns aici pentru ca l-am cautat Smile cautam un loc unde sa pot discuta cu persoane asemeni mie.

Ce va determinat sa va inscrieti?
Cautand pe net am mai gasit si alte forumuri dar acesta e primul pe care m-am inscris .De ce?Pentru ca mi-a placut ,mi-au placut discutiile voastre ,pur si simplu asa am simtit ca trebuie.

Ce asteptari aveti?
Sa ma inteleg pe mine schimband pareri cu voi Smile

no.body
junior member

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 32

Sus In jos

Mesaj  cel_de_linga_tine la data de Mier Mai 30, 2012 4:25 pm

Am ajuns printr o fericita intamplare pentru ca ador diversitatea de opinii si am mereu ceva d einvatat de la semenele mele frumoase, inteligente si puternice. Acestea au fost si motivele care m-au determinat sa ma inscriu: civilizatia dialogului si bucuria comunicarii.
Ce asteptari am? Sa dialoghez mai mult, sa nu ma simt in plus cumva...un trecator prin viata forumului...

cel_de_linga_tine
active member

Numarul mesajelor : 519
Data de inscriere : 26/05/2012
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  juliet la data de Mier Mai 30, 2012 4:40 pm

@cel_de_linga_tine a scris:semenele mele frumoase, inteligente si puternice.
Lucrezi cu publicul?

juliet
guru member

Numarul mesajelor : 5357
Data de inscriere : 25/07/2011

Sus In jos

Mesaj  trefusis la data de Mier Mai 30, 2012 5:16 pm

@juliet a scris:
@cel_de_linga_tine a scris:semenele mele frumoase, inteligente si puternice.
Lucrezi cu publicul?

Razz

si eu sunt curioasa
Laughing ))

Ultima editare efectuata de catre trefusis in Mier Mai 30, 2012 5:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : alarma falsa)

trefusis
active member

Sus In jos

Mesaj  cel_de_linga_tine la data de Joi Mai 31, 2012 9:51 am

ma intersectez mereu cu oameni. Dar asta cred si simt eu in randurile mai sus scrise.

cel_de_linga_tine
active member

Sus In jos

Mesaj  Eneri la data de Vin Iun 01, 2012 5:47 pm

Bun venit, melania_cj! hi

Eneri
guru member

Numarul mesajelor : 1806
Data de inscriere : 06/05/2012
Varsta : 22
Localizare : Köln, DE

http://eneriacsecnarf.tumblr.com

Sus In jos

Mesaj  Claude la data de Dum Iun 24, 2012 6:59 pm

@fiamma a scris:
@Claude a scris: Am ajuns aici din disperare, dupa un punct de cotitura in viata mea. Am gasit forumul pentru ca l-am cautat, am cautat un loc in care sa pot vorbi cu persoane care au aceleasi inclinatii ca si mine.
Aici am gasit persoane minunate, care m-au sustinut si m-au incurajat, dar si persoane care au fost false si, pe care, in naivitatea mea le-am crezut a fi altceva decat sunt in realitate. Asa ca....Nu pot spune decat ca in ceea ce ma priveste, pot aplica ceea ce scria la intrarea in "Infernul" lui Dante: "Lasati orice speranta, voi care intrati aici".
Adica sa nu sper la marea cu sarea, ci sa iau totul exact asa cum este.

Daca avem asteptari mari de la oameni, cu siguranta ramanem profund dezamagiti. Si invers este la fel. Trebuie sa avem asteptari mari de la noi insine. Doar asa putem sa devenim cu adevarat oameni.

Te contrazic. NU este vorba de asteptari mari, ci doar de asteptari. Si asta cu marile asteptari de la noi insine care ne ajuta sa devenim cu adevarat oameni.... Suna asa a lucru spus fara sa fie gandit prea mult, ci doar de dragul de a spune ceva. Fara suparare.
Daca ai avut vreodata un prieten adevarat, atunci o sa intelegi la ce ma refer. Pentru ca de la un prieten adevarat poti avea mari asteptari, pentru ca stii ca intotdeauna le va implini, sau, va da tot ceea ce are mai bun pentru a atinge asteptarile tale.

Claude
guru member

Numarul mesajelor : 3224
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  trefusis la data de Dum Iun 24, 2012 10:58 pm

@Claude a scris: Am ajuns aici din disperare, dupa un punct de cotitura in viata mea. Am gasit forumul pentru ca l-am cautat, am cautat un loc in care sa pot vorbi cu persoane care au aceleasi inclinatii ca si mine.
Aici am gasit persoane minunate, care m-au sustinut si m-au incurajat, dar si persoane care au fost false si, pe care, in naivitatea mea le-am crezut a fi altceva decat sunt in realitate. Asa ca....Nu pot spune decat ca in ceea ce ma priveste, pot aplica ceea ce scria la intrarea in "Infernul" lui Dante: "Lasati orice speranta, voi care intrati aici".

...valabil in general in viata...

iar despre forum, mai depinde si de motivele pe care un om le are cand se inscrie aici...

trefusis
active member

Sus In jos

Mesaj  luvJB la data de Lun Iun 25, 2012 11:57 am

@trefusis a scris:

...valabil in general in viata...

iar despre forum, mai depinde si de motivele pe care un om le are cand se inscrie aici...

yep, sunt tot felul de oameni, aici ca si pretutindeni

luvJB
membru

Numarul mesajelor : 443
Data de inscriere : 04/03/2012
Localizare : Bucharest

https://bibliotecaaccept.librarika.com/

Sus In jos

Mesaj  Luthien la data de Dum Iul 29, 2012 9:40 pm

Dacă aş spune din pură întâmplare, ar fi prea ciudat? Well, nu cred. Căutam nişte cărţi şi nu ştiu cum se face că am dat de acest site. Sincer, au trecut ani de zile de când am activat ultima dată pe forum-uri, dar vreau să reîncep să fac asta pentru că ţin minte că cele mai frumoase amintiri le am de acele forum-uri şi cine ştie? poate că şirul amintiriloe frumoase şi al prietenilor poate continua şi aici.
Curiozitatea şi dorinţa de a cunoaşte oameni noi.
Ce asteptari aveti?
Mulţi prieteni, subiecte interesante, oameni frumoşi sufleteşte şi lista poate continua.

Luthien
bebelusa

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 29/07/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj  Diana Ioana la data de Dum Aug 19, 2012 11:12 pm

Am ajuns aici din dorinta de a cunoaste si de a interactiona cu oameni noi. Simteam oarecum o nevoie psihica, spirituala, sufleteasca, infinita de a gasi persoane care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine din punct de vedere sentimental. E cam aiurea sa traiesti zilnic intr un spatiu anost inconjurat de oameni neutrii si cu mii de prejudecati.. So here I am! Smile hi

Diana Ioana
junior member

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 16/08/2012
Varsta : 22
Localizare : Constanta

Sus In jos

Mesaj  cel_de_linga_tine la data de Lun Aug 20, 2012 11:08 am

bun venit si sa va simtiti cat mai bine !

cel_de_linga_tine
active member

Sus In jos

Mesaj  Camino la data de Lun Aug 20, 2012 3:15 pm

@Diana Ioana a scris:Am ajuns aici din dorinta de a cunoaste si de a interactiona cu oameni noi. Simteam oarecum o nevoie psihica, spirituala, sufleteasca, infinita de a gasi persoane care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine din punct de vedere sentimental. E cam aiurea sa traiesti zilnic intr un spatiu anost inconjurat de oameni neutrii si cu mii de prejudecati.. So here I am! Smile hi
Bine ai venit! Sper sa gasesti aici echilibrul pe care îl cauti.

Camino
guru member

Numarul mesajelor : 1628
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Mesaj  summermind la data de Mar Aug 21, 2012 9:34 pm

Cum am ajuns aici? Mergand din site in site. Mi-a luat mult timp pana sa ma hotarasc sa bat la usa si sa intru. Multumesc ca m-ati primit.
Ce astept? Deocamdata ma bucur ca am intrat. Printre cunostintele mele sunt singura din aceasta 'specie' Smile Ratusca cea urata printre lebede. Sau invers =)) In unele zile ma simt varianta A, in altele B. (Cred ca v-ati prins deja de asta) Asa incat, cu permisiunea voastra, as vrea sa va cunosc, sa vorbim.

summermind
active member

Numarul mesajelor : 746
Data de inscriere : 14/08/2012
Varsta : 47

Sus In jos

Mesaj  Ariana Tamlin la data de Mar Sept 11, 2012 4:44 pm

Am gasit adresa pe site-ul celor de la ACCEPT.

Dorinta de a vedea cat mai mult din lumea asta.

Ce asteptari aveti?
Chiar n-am nicio asteptare. Momentan

Ariana Tamlin
bebelusa

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/09/2012

Sus In jos

Mesaj  cel_de_linga_tine la data de Mier Sept 12, 2012 3:01 pm

bun venit si sa te simti cat mai bine !

cel_de_linga_tine
active member

Sus In jos

Mesaj  Ariana Tamlin la data de Mier Sept 12, 2012 8:45 pm

Multumesc de "bun-venit"! Smile

Ariana Tamlin
bebelusa

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/09/2012

Sus In jos

Re : Cum am ajuns aici?

Mesaj  Madness la data de Joi Sept 13, 2012 3:28 pm

Si eu, si eu:))
Hello!

Pai...de cand am inceput sa am dubii in privinta orientarii mele sexuale, m-am pus pe cautat. Am dat peste voi si peste suntlesbiana.ro
Ambele le-am vizitat din umbra,intr=un final mi-am facut curaj sa intru,ce pot pierde? Din contra, cum eu sunt genul care se imprieteneste cu toata lumea,chiar n-am ce pierde, mai invat si lucruri noi

Curiozitatea, dorinta de a afla ce sunt si ce vreau, nevoia de a afla alte pareri si a afla ce fac oamenii in situatii de genul asta sau altele.

Ce asteptari aveti?

Posibil sa ne rezumam la a comunica intens...i don't know:-?? ce vrea Domnu' Smile)

O zi buna sa aveti!

Madness
bebelusa

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/09/2012

Sus In jos

Mesaj  crisu la data de Mar Sept 18, 2012 11:53 am

Din intamplare si din curiozitate

Fiind singura printre prietenii mei care au altfel de orientare, am zis ca ii timpul sa imi recunosc sentimentele si sa iau cateva decizii. E cam greu, dar sper sa reusesc.

Ce asteptari aveti?
Asteptari...nu am, vreau doar sa vb liber si sa nu imi mai fie frica de ceea ce simt

crisu
junior member

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 28

Sus In jos

Mesaj  silvia la data de Mier Sept 19, 2012 3:04 pm

google search

devin din ce in ce mai interesata de topicuri de gen si discutii pe tema asta, numai ca e un subiect cam dificil de atins, cel putin in anturajul meu

Ce asteptari aveti?

nu stiu! inca..

silvia
bebelusa

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/09/2012
Varsta : 24
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 21, 2012 1:07 pm

Vizitato a scris:Cum ati ajuns pe acest forum?
Ce asteptari aveti?

Incep eu, ca exemplu:
Am ajuns aici din intamplare, acum aproape un an, navigand pe alte site-uri de profil.
Nu sunt (prea) out, nu mai aveam nicio prietena (amica) lesbiana, iar singuratatea in 2 devenea din ce in ce mai coplesitoare, asa ca am cautat metode de socializare cu fiinte asemeni mie... astfel a aparut "Smiley".
Asteptarile mele se rezumau la a schimba 2-3 vorbe despre cum isi accepta fiecare conditia de persoana minoritara sexual si alte subiecte de gay napastuiti de soarta din Romania.

Cum am ajuns aici... simplu... dupa nenumarate incercari esuate de a intra in contact cu alte fete asemeni mie ` de obicei prin comenturi la diferite povesti ... care niciodata nu imi erau postate pe site`
Ce ma determinat sa ma inscriu ... dorinta de afirmare ... m-am saturat sa duc singura povara asta.
Asteptari
Vreau sa cunosc cat mai multi oameni asemeni mie care ma inteleg si care nu ma considera o ciudata .

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Sandra la data de Vin Sept 21, 2012 9:47 pm

Andra89 a scris:
Ce asteptari aveti?

Incep eu, ca exemplu:
Am ajuns aici din intamplare, acum aproape un an, navigand pe alte site-uri de profil.
Nu sunt (prea) out, nu mai aveam nicio prietena (amica) lesbiana, iar singuratatea in 2 devenea din ce in ce mai coplesitoare, asa ca am cautat metode de socializare cu fiinte asemeni mie... astfel a aparut "Smiley".
Asteptarile mele se rezumau la a schimba 2-3 vorbe despre cum isi accepta fiecare conditia de persoana minoritara sexual si alte subiecte de gay napastuiti de soarta din Romania.

Cum am ajuns aici... simplu... dupa nenumarate incercari esuate de a intra in contact cu alte fete asemeni mie ` de obicei prin comenturi la diferite povesti ... care niciodata nu imi erau postate pe site`
Ce ma determinat sa ma inscriu ... dorinta de afirmare ... m-am saturat sa duc singura povara asta.
Asteptari
Vreau sa cunosc cat mai multi oameni asemeni mie care ma inteleg si care nu ma considera o ciudata .

Bine ai venit!
Si daca ai fi ciudata, stai linistita. Esti in "familie" Laughing

Sandra
guru member

Numarul mesajelor : 2086
Data de inscriere : 17/03/2011
Localizare : Cluuuj

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 21, 2012 10:13 pm

@Sandra a scris:
Andra89 a scris:
Ce asteptari aveti?

Incep eu, ca exemplu:

Asteptari

Bine ai venit!

Mercy de incurajare Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Sandra la data de Vin Sept 21, 2012 10:19 pm

Andra89 a scris:
@Sandra a scris:
Andra89 a scris:
Ce asteptari aveti?

Incep eu, ca exemplu:

Asteptari

Bine ai venit!

Mercy de incurajare Laughing
Si alta data Laughing

Sandra
guru member

Numarul mesajelor : 2086
Data de inscriere : 17/03/2011
Localizare : Cluuuj

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat