Cum am ajuns aici

Pagina 7 din 8 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cum am ajuns aici

Mesaj  mihaela_358 la data de Mier Dec 17, 2014 2:17 pm

Cum ati ajuns pe acest forum?
La recomandarea unui membru al acestui forum.

Ce v-a determinat sa va inscrieti?
Dorinta de a socializa cu comunitatea.

Ce asteptari aveti?
Sa schimbam opinii, impresii, ganduri, muzichii, cuvinte, idei, nebunii, stari, energie, poezie.

mihaela_358
active member

Numarul mesajelor : 768
Data de inscriere : 28/06/2014
Varsta : 34
Localizare : ALBA IULIA

Sus In jos

Mesaj  Adelle la data de Mier Dec 17, 2014 2:50 pm

Cum am ajuns aici ? scratch cu bicicleta Twisted Evil

Adelle
active member

Numarul mesajelor : 956
Data de inscriere : 22/01/2014
Localizare : Constanța

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Sam Dec 27, 2014 2:35 am

Oare cum am ajuns aici...pai am cautat în mod intenționat un site de felu asta și...iată.ma!unele fete după cum am citit aici,scriu ca aici sunt fete de treaba:-) și cred ca abia aștept sa va cunosc.:-)

mayra
active member

Numarul mesajelor : 753
Data de inscriere : 27/12/2014
Varsta : 33

Sus In jos

Mesaj  glitzi la data de Sam Dec 27, 2014 2:47 am

@mayra a scris:Oare cum am ajuns aici...pai am cautat în mod intenționat un site de felu asta și...iată.ma!unele fete după cum am citit aici,scriu ca aici sunt fete de treaba:-) și cred ca abia aștept sa va cunosc.:-)
Doar crezi?

glitzi
membru

Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 27
Localizare : madrid

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Sam Dec 27, 2014 8:17 pm

Hei Grinzi pot ce puteam sa scriu decât ca cred,fiindcă sunt noua și abia aștept sa va cunosc;-) Sper ca acest "cred"sa se transforme în "pe bune".

mayra
active member

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Sam Dec 27, 2014 8:19 pm

Scuze am vrut sa scriu Glitzi, telu îmi face figuri.

mayra
active member

Sus In jos

Mesaj  glitzi la data de Dum Dec 28, 2014 1:52 am

@mayra a scris:Scuze am vrut sa scriu Glitzi, telu îmi face figuri.
Esti datoare cu un miel Razz

glitzi
membru

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Dum Dec 28, 2014 11:52 am

Heheh atunci ne vedem de Paște sa ți.l aduc Very Happy

mayra
active member

Sus In jos

Mesaj  glitzi la data de Dum Dec 28, 2014 11:59 am

Poi cam greu. Tu in germania eu in spania... Da ne vedem in romania misth0

glitzi
membru

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Dum Dec 28, 2014 6:53 pm

:-D ok, Heheh,see ya

mayra
active member

Sus In jos

Mesaj  FloryCrs la data de Lun Ian 05, 2015 10:14 pm

Am ajuns aici din cauza lui soholici, ea e cea care mi-a prezentat forumul si care m-a "corupt", stiind ca nu o sa pot sta deoparte...si a avut dreptate. Razz Nu stiu ce asteptari pot avea de la acest forum dar sper sa imi aduca numai lucruri bune! Smile

FloryCrs
junior member

Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 05/01/2015
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Elvira la data de Lun Ian 05, 2015 10:33 pm

@FloryCrs a scris:Am ajuns aici din cauza lui soholici, ea e cea care mi-a prezentat forumul si care m-a "corupt", stiind ca nu o sa pot sta deoparte...si a avut dreptate. Razz Nu stiu ce asteptari pot avea de la acest forum dar sper sa imi aduca numai lucruri bune! Smile
cam tinerica esti...bun venit! hia

Elvira
Admin

Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 09/12/2008

Sus In jos

Mesaj  FloryCrs la data de Lun Ian 05, 2015 10:52 pm

@Elvira a scris:
@FloryCrs a scris:Am ajuns aici din cauza lui soholici, ea e cea care mi-a prezentat forumul si care m-a "corupt", stiind ca nu o sa pot sta deoparte...si a avut dreptate. Razz Nu stiu ce asteptari pot avea de la acest forum dar sper sa imi aduca numai lucruri bune! Smile
cam tinerica esti...bun venit! hia
Multumesc,destul de tinerica Smile) dar pentru mine varsta nu a reprezentant un impediment niciodata Very Happy

FloryCrs
junior member

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Lun Ian 05, 2015 10:53 pm

Nici nu trebuie sa fie vreodata , sange in instalatie sa ai evil-grin

soholici
Moderator

Numarul mesajelor : 4596
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 45
Localizare : pe prispa watching you

Sus In jos

Mesaj  FloryCrs la data de Lun Ian 05, 2015 11:00 pm

@soholici a scris:Nici nu trebuie sa fie vreodata , sange in instalatie sa ai evil-grin
Am destul sange Wink ! Mai dau si la altii:))

FloryCrs
junior member

Sus In jos

Mesaj  mayra la data de Mar Ian 06, 2015 12:53 pm

Bine ai venit Florycrs hi

mayra
active member

Sus In jos

Mesaj  FloryCrs la data de Mar Ian 06, 2015 1:52 pm

@mayra a scris:Bine ai venit Florycrs hi
Multumesc Smile

FloryCrs
junior member

Sus In jos

Mesaj  allenare la data de Vin Ian 16, 2015 11:06 am

@FloryCrs As vrea eu sa mai am varsta ta...desi am 25 de ani, mi se pare ca timpul a trecut asa repede si ca nu am apucat sa fac mai nimic; daca as avea iar 17 ani cu mintea de acum, ar fi parfum. Dar presupun ca e in firea lucrurilor sa fie asa.

allenare
membru

Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 16/01/2015

Sus In jos

Mesaj  allenare la data de Vin Ian 16, 2015 11:27 am

Eu stiu de forum de mai mult timp. Cred ca am intrat prima oara acum cateva luni de pe site-ul de la Accept sau de pe pagina suntlesbiana.ro si am citit cateva postari de curiozitate.

Aseara m-am simtit putin depresiva si am cautat din nou pe google articole sau pareri despre cum e sa fii lesbiana in Romania (mai precis, in Bucuresti). M-a directionat spre forum (de care stiam deja) si de data asta m-am si inscris pentru ca nu puteam citi toate postarile altfel. Prin urmare, m-am inscris de curiozitate.

Nu am asteptari (cel putin nu in sensul de a-mi gasi o partenera aici). Am vrut doar sa vad cum traiesc alte femei care sunt lesbiene, daca au aceleasi probleme ca si mine, cate sunt out etc. Ma intereseaza in special povestile femeilor de peste 30 de ani intrucat cred ca ele sunt supuse cel mai mult scrutarilor si presiunilor din partea familiei si a societatii in general. Ma refer aici la asteptarile privind casatoria si facutul copiilor.

Sincer, consider faptul ca sunt gay o problema pentru ca daca as recunoaste si as trai deschis cu o femeia m-ar afecta din punct de vedere social. Pe de alta parte, nici nefericita si frustrata nu cred ca se mai poate. Insa cred ca Bucurestiul este mai tolerant decat restul tarii si am noroc ca m-am mutat aici.

allenare
membru

Sus In jos

Mesaj  corralya la data de Vin Ian 16, 2015 11:52 am

@mihaela_358 a scris:Cum ati ajuns pe acest forum?
La recomandarea unui membru al acestui forum.

Ce v-a determinat sa va inscrieti?
Dorinta de a socializa cu comunitatea.

Ce asteptari aveti?
Sa schimbam opinii, impresii, ganduri, muzichii, cuvinte, idei, nebunii, stari, energie, poezie.
misth0 la fel si eu .

corralya
guru member

Numarul mesajelor : 3716
Data de inscriere : 31/12/2011
Varsta : 37

Sus In jos

Mesaj  corralya la data de Vin Ian 16, 2015 12:04 pm

@allenare a scris:Eu stiu de forum de mai mult timp. Cred ca am intrat prima oara acum cateva luni de pe site-ul de la Accept sau de pe pagina suntlesbiana.ro si am citit cateva postari de curiozitate.

Aseara m-am simtit putin depresiva si am cautat din nou pe google articole sau pareri despre cum e sa fii lesbiana in Romania (mai precis, in Bucuresti). M-a directionat spre forum (de care stiam deja) si de data asta m-am si inscris pentru ca nu puteam citi toate postarile altfel. Prin urmare, m-am inscris de curiozitate.

Nu am asteptari (cel putin nu in sensul de a-mi gasi o partenera aici). Am vrut doar sa vad cum traiesc alte femei care sunt lesbiene, daca au aceleasi probleme ca si mine, cate sunt out etc. Ma intereseaza in special povestile femeilor de peste 30 de ani intrucat cred ca ele sunt supuse cel mai mult scrutarilor si presiunilor din partea familiei si a societatii in general. Ma refer aici la asteptarile privind casatoria si facutul copiilor.

Sincer, consider faptul ca sunt gay o problema pentru ca daca as recunoaste si as trai deschis cu o femeia m-ar afecta din punct de vedere social. Pe de alta parte, nici nefericita si frustrata nu cred ca se mai poate. Insa cred ca  Bucurestiul este mai tolerant decat restul tarii si am noroc ca m-am mutat aici.

iti doresc sa gasesti aici ce cauti. ai procedat bine ca ai accesat situl accept si ca ai cautat informatii pe net,  la fel am facut si eu la inceput . nu cred ca te-ar afecta social sa traiesti cu o femeie, sunt cupluri care traiesc impreuna deja, sau prietene care traiesc impreuna.
eu locuiesc in prezent singura si astept de 3 ani sa ma casatoresc , sper sa nu mai astept mult.
astept de asemenea legalizarea casatoriilor gay in Romania .

corralya
guru member

Numarul mesajelor : 3716
Data de inscriere : 31/12/2011
Varsta : 37

Sus In jos

Mesaj  Anduta la data de Vin Ian 16, 2015 9:06 pm

Cand sentimentele sunt puternice si reciproce nu mai conteaza nimic.
Nu mai ai nevoie de sprijin, nu te mai intereseza ce spun altii.
Restul e istorie.

Anduta
active member

Numarul mesajelor : 776
Data de inscriere : 07/11/2014

Sus In jos

Mesaj  FloryCrs la data de Vin Ian 16, 2015 10:38 pm

@allenare a scris:@FloryCrs As vrea eu sa mai am varsta ta...desi am 25 de ani, mi se pare ca timpul a trecut asa repede si ca nu am apucat sa fac mai nimic; daca as avea iar 17 ani cu mintea de acum, ar fi parfum. Dar presupun ca e in firea lucrurilor sa fie asa.
Iar eu uneri spun ca mi-as dori sa am peste 20 de ani..imposibil! Asa e dat...si nu ptem.schimba nimic, oricat ne-am dori.

FloryCrs
junior member

Sus In jos

Mesaj  Anduta la data de Vin Ian 16, 2015 10:59 pm

@FloryCrs a scris:
@allenare a scris:@FloryCrs As vrea eu sa mai am varsta ta...desi am 25 de ani, mi se pare ca timpul a trecut asa repede si ca nu am apucat sa fac mai nimic; daca as avea iar 17 ani cu mintea de acum, ar fi parfum. Dar presupun ca e in firea lucrurilor sa fie asa.
Iar eu uneri spun ca mi-as dori sa am peste 20 de ani..imposibil! Asa e dat...si nu ptem.schimba nimic, oricat ne-am dori.

Pai la fel si eu...
Am 21 si as vrea sa am mai mult.
Am considerat fetele mai mari mai puternice si voiam sa fiu ca ele.
Forta vine insa odata cu stabilitatea, odata cu garantia unei relatii de durata, si...nu a fost suficient.
A venit odata cu incetarea relatiei la distanta.
Relatiile la distanta sunt dificile, istovitoare.

Gaseste mai repede perechea si te vei bucura din plin de anii pe care ii ai.

Bafta!

Anduta
active member

Numarul mesajelor : 776
Data de inscriere : 07/11/2014

Sus In jos

Mesaj  allenare la data de Dum Ian 18, 2015 6:06 pm

Nu stiu sigur cum sa fac sa raspund la un mesaj anume..
@FloryCrs si Anduta: Nu varsta in sine conteaza, ci experientele prin care ai trecut si ce ai invatat din asta. Cunosc oameni care la 30 ani mi se par mai putin maturi decat unii mai tineri. Iar experienta poate insemna multe: ca ai trecut prin mai multe relatii si acum stii cum sa te comporti in anumite situatii si cum sa faci sa eviti situatiile nefavorabile; stii de ce ai nevoie etc.; experienta intelectuala (cat ai citit, din ce, ce studii ai, cat ai avansat, cat de deschis esti pentru a reflecta asupra cunostintelor paradoxale etc.); experienta inter-umana (un soi de inteligenta personala;) cunoasterea de sine (care poate varia de la a invata cum sa faci sa arati mai bine - cum sa te imbraci, machiezi etc. ca sa te avantajeze etc.- pana la a sti cum reactionezi de obicei la anumite situatii contextuale, cum ar trebui sa reactionezi, ce asteptari au altii de la tine si care sunt cu adevarat prioritatile tale etc.). Cred ca genul acesta de maturizare e important, nu varsta in sine.

Pe masura ce inaintezi in varsta si devii mai independent (financiar, emotional etc.) incepi sa realizezi ca nu mai ai nevoie asa mare ca cei din jurul tau, care poate iti impuneau diverse lucruri (ma refer aici la parinti, prieteni, alte rude etc.),  sa-ti ofere ajutor (finaciar etc.) sau validare. Atunci poti fi mai liber in a te exprima si a-ti trai viata asa cum vrei.

Nu stiu daca forta trebuie sa vina din exterior ("din garantia unei relatii de durata" sau alte lucruri). Incep sa realizez ca poate e cazul sa ma dezvolt intai pe mine si sa invat sa fiu fericita singura si apoi sa caut fericirea in doi. Usor de spus, greu de facut Smile).

Un alt lucru care merita spus este ca la o varsta vrei ceva, iar la alta altceva. Prioritatile se schimba. Un exemplu concret pe care il vad acum la multe: ca femeie, la 30 si ceva de ani s-ar putea ca prioritatea ta sa fie facutul unui copil si nu gasirea unei partenere (daca nu esti intr-o relatie) sau avansarea profesionala. Depinde.

As fi preferat sa fiu mai tanara pentru ca as fi avut mai mult timp sa fac anumite lucruri. Timpul trece si cu el se instaleaza alte dorinte, alte nevoi, depinzand si de asteptarile celor din jur sau de asteptarile proprii, dar si de multi alti factori. Anumite lucruri nu pot fi amanate prea mult, ca sa zic asa.

allenare
membru

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 8 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul