un inceput

Pagina 4 din 28 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: un inceput

Mesaj  dede`s_design la data de Joi Ian 08, 2009 3:16 pm

Misto Very Happy

dede`s_design
membru

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 24/10/2008
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 08, 2009 3:54 pm

europa se numeste vaporul restaurant...bestial...am mancat acolo...preturi...asa...relative...am lasat in jur d 50 ron...da manacarea e buna.berea e la 30 ml in schimb...pacat...ffffffff misto, oricum.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Joi Ian 08, 2009 5:14 pm

castoru_daramat a scris:europa se numeste vaporul restaurant...bestial...am mancat acolo...preturi...asa...relative...am lasat in jur d 50 ron...da manacarea e buna.berea e la 30 ml in schimb...pacat...ffffffff misto, oricum.
Intr-adevar preturile sunt putin mai ridicate insa merita toti banii.E superba privelistea.
Tiszu
active member

Numarul mesajelor : 563
Data de inscriere : 07/12/2008
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 08, 2009 8:08 pm

da..cand am fost cu puiu apunea soarele,de-a dreptul frumos..m-am simtit p titanic...mhmm...my heart wil go ooooooooon........hmmhmmmm.... lol!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

hello

Mesaj  just_me la data de Joi Ian 08, 2009 8:50 pm

hello people...new girl around...ma primiti si pe mine?am gasit din intamplare forumul acum ceva timp,iar acum in sfarsit mi-am facut curaj sa ma fac si eu vazuta si auzita,hopefully not to late for this.
ok,acum si raspunsurile la intrebari:1. cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala? de orientarea sexuala mi-am dat seama in urma cu ceva timp...(prin liceu,maybe,nu a fost un moment prea bine definit temporal);2. cum au reactionat cei din jur? cei din jurul meu nu au reactionat,pentru ca nu stiu...i'm totally in the closet si inca nu mi-am facut curaj sa ies...3. unde/cum iti gasesti partenera? Inca nu am cautat(de obicei nu caut,doar astept...),insa tentativele ce tin de relatii s-au intamplat pur si simplu,nu au tinut de loc,spatiu,timp si mod...La restul intrebarilor inca nu am un raspuns,avand in vedere ca nu stiu prea multe despre comunitatea gay,deci consider ca nu ma pot pronunta in legatura cu asta...
In conscinta,deci,asadar si prin urmare...sper ca nu ma veti lasa pe afara(mai ales ca e un frig de ingheata pietrele),si ca ma veti primi in forumul vostru calduros.
Txhank you for your attention,
A.
just_me
junior member

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 08/01/2009
Varsta : 29

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 08, 2009 8:55 pm

a...andreea, alina, antoaneta, angela, alexandra. ....a...ai un nume, sau...e doar a?
wellcome .come in, nu mai sta in prag. lol! alien

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  just_me la data de Joi Ian 08, 2009 8:58 pm

Andra...:)nice to meet you all
just_me
junior member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 08, 2009 9:00 pm

aaaaaaaa si am vrtut s zic da am uitat!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Joi Ian 08, 2009 9:27 pm

@just_me a scris:hello people...new girl around...ma primiti si pe mine?am gasit din intamplare forumul acum ceva timp,iar acum in sfarsit mi-am facut curaj sa ma fac si eu vazuta si auzita,hopefully not to late for this.
ok,acum si raspunsurile la intrebari:1. cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala? de orientarea sexuala mi-am dat seama in urma cu ceva timp...(prin liceu,maybe,nu a fost un moment prea bine definit temporal);2. cum au reactionat cei din jur? cei din jurul meu nu au reactionat,pentru ca nu stiu...i'm totally in the closet si inca nu mi-am facut curaj sa ies...3. unde/cum iti gasesti partenera? Inca nu am cautat(de obicei nu caut,doar astept...),insa tentativele ce tin de relatii s-au intamplat pur si simplu,nu au tinut de loc,spatiu,timp si mod...La restul intrebarilor inca nu am un raspuns,avand in vedere ca nu stiu prea multe despre comunitatea gay,deci consider ca nu ma pot pronunta in legatura cu asta...
In conscinta,deci,asadar si prin urmare...sper ca nu ma veti lasa pe afara(mai ales ca e un frig de ingheata pietrele),si ca ma veti primi in forumul vostru calduros.
A.
bine ai venit si succes in dezbaterile de pe forum:P flower
Tiszu
active member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 08, 2009 11:22 pm

andra, daca vezi ca incepe cineva sa se traga de par...sari1k si io sar!bafta!ma fac fetele bodyguard.... lol! lol! lol! lol! lol!

da....bine k aveti voi zapada.... Mad Sad

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  just_me la data de Joi Ian 08, 2009 11:43 pm

da...de obicei sunt foarte pacifista,insa instinctele mele primare se tresezc foarte usor,asa ca daka e paruiala,ma bag si eu sa ajut,ka doar mainile mele sunt foarte antrenate...sper ca nu va fi cazul,nu am venit pe aici pe la voi ca sa ma manifest violent,ci ca sa invat mai multe despre cum sa gasesc dragoste fara razboi....so help me find my answers...
p.s.:vreau si eu zapada...si mai vreau marea inghetata ca acum cativa ani....:)prea multe vreau
peace.Smile
just_me
junior member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Ian 09, 2009 12:04 am

da...mare inghetata..nu ma vazut-o sigur e frumoasa, insa ma baga in transa...mi s pare trista...gotica daca vreti...iar daca ai intrebari...feel free...intreaba.dk vezi discutii care te pot ajuta...citeste...spor la treaba

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  dede`s_design la data de Vin Ian 09, 2009 10:51 am

@just_me a scris:hello people...new girl around...ma primiti si pe mine?am gasit din intamplare forumul acum ceva timp,iar acum in sfarsit mi-am facut curaj sa ma fac si eu vazuta si auzita,hopefully not to late for this.
A.

Bine ai venit printre noi A Razz ..
De primit noi primim pe toata lumea Very Happy suntem o familie mare si iubitoare Very Happy .. Razz basket

dede`s_design
membru

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Ian 09, 2009 10:56 am

neata fetele! Sleep alien

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Vin Ian 09, 2009 6:37 pm

Hey Aimee, just_me, sztiarra, husky`s shadow si jul,

Va salut pe forum. Ce mult ne-am adunat. bounce
kingwitha
guru member

Numarul mesajelor : 12865
Data de inscriere : 19/10/2008
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Vin Ian 09, 2009 6:38 pm

@dede`s_design a scris:
A.

De primit noi primim pe toata lumea Very Happy suntem o familie mare si iubitoare Very Happy .. Razz basket

Hey dede`s_design,
nici tu nu mergi pentru ironie la vecina. Smile
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  dede`s_design la data de Sam Ian 10, 2009 12:16 pm

@kingwitha a scris:
@dede`s_design a scris:
A.

Hey dede`s_design,
nici tu nu mergi pentru ironie la vecina. Smile

Ms de salut Razz ... hey back

dede`s_design
membru

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Sam Ian 10, 2009 12:32 pm

Bine ai venit iandreea!
Tiszu
active member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Ian 11, 2009 3:51 pm

hello oameni noi ! bine ati venit !Smile
Vreau si eu la galati! mai ramane valabil pentru weekendu viitor alinule? tre sa discutam finantele...Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun Ian 12, 2009 3:32 pm

Hey girls, guys, whatever,
hop si eu aici pe forum, thx ratuscavesela pt invitatie, makes me feel less lonely, really, thanks Very Happy
Alexandra [Alex, Alice etc] din Braila here, nice to meet you all. Nu stiu daca mai e cineva din Braila pe-aici, eu personal nu mai cunosc tovarase brailence in ceea ce priveste orientarea sexuala, so I guess I have reasons to feel kinda lonely, in special cand mi se spune de enervant de multe ori sa ma uit dupa baieti. Ma uit, dar...I just don't find them attractive enough.
Randul meu sa raspund la intrebari:
1. Initial am crezut ca e moft, n-am luat in serios faptul ca ma uitam mai mult dupa fuste si decolteuri decat dupa bicepsi si mustati, era un trend in liceu sa fii bi, toate pitipoancele se dadeau bi si se pozau bot in bot, am si scris un articol in revista scolii pe chestia asta. Si ma simteam cam exposed si incomod sa imi neg heterosexualitatea in conditiile astea. Pana una-alta, am ajuns sa ma cuplez cu un tip bi/gay si mi-a ajuns la ureche zvonul ca dupa ce ne-am despartit el s-ar fi cuplat cu un tip. Nu stiu daca era pe bune, dar mi-am bagat picioarele in conveniente si m-am cuplat cu o prietena. Care, ceva vreme dupa, mj-a dat papucii pentru un baiat. A fost un moment nasol, dupa care am avut doua relatii absolut derizorii si irelevante cu un tip din Timisoara respectiv cu unul de 15 ani, until I realized I was in love with a girl. And I'm still in love with her. Si de la ea incoace nu m-am mai obosit sa ma ascund dupa deget.
2. Nu cred ca ma iau in serios nici pana acum. Unii cu dispret, unii cu dezgust, but my friends accept me as I am.
3. My one and so far only ex era o prietena. Eram de nedespartit. La fel si D, dupa care imi curg balele de ceva vreme. As I said, nu am intrat in contact cu o comunitate de lesbiene...pana acum.
4. Impotriva homofobilor. Homofob veritabil n-am intalnit pana acum, dar m-am tot lovit de eticheta de frustrata sexual. Ceea ce nu e tocmai nice, indiferent din partea cui ar veni. Nu mi se pare normal sa ma izolez sau sa ridic bariere impotriva tuturor persoanelor hetero, dar daca nu sunt acceptata, ce-mi ramane de facut?
5. Nu stiu, really. Teoretic, frumoasa lume in care traim e bazata pe toleranta, deschidere catre neconventional s.a.m.d. si nu stiu de unde vine conservatorismul asta exagerat in privinta identitatii sexuale. There really is a huuuuge gap between theory and practice.
6. Eu tot pe conservatorism dau vina; pe conceptia cf careia menirea femeii e sa fie suportul de reproducere al barbatului, de unde si credinta ferma si suparator de raspandita ca barbatul este superior. Oricat s-ar milita pentru egalitate intre sexe, conceptia asta n-o s-o scoata nimeni din capul poporului. Si multe lesbiene se conformeaza cerintelor anturajului, familiei, religiei sau cedeaza persecutiei. Astea sunt cele slabe de inger, if you'll ask me. Care prefera sa isi nege identitatea ca sa fie in rand cu lumea.

Be back soon.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Lun Ian 12, 2009 4:16 pm

aleris a scris:Hey girls, guys, whatever,
hop si eu aici pe forum, thx ratuscavesela pt invitatie, makes me feel less lonely, really, thanks Very Happy
Alexandra [Alex, Alice etc] din Braila here, nice to meet you all. Nu stiu daca mai e cineva din Braila pe-aici, eu personal nu mai cunosc tovarase brailence in ceea ce priveste orientarea sexuala, so I guess I have reasons to feel kinda lonely, in special cand mi se spune de enervant de multe ori sa ma uit dupa baieti. Ma uit, dar...I just don't find them attractive enough.
Randul meu sa raspund la intrebari:
1. Initial am crezut ca e moft, n-am luat in serios faptul ca ma uitam mai mult dupa fuste si decolteuri decat dupa bicepsi si mustati, era un trend in liceu sa fii bi, toate pitipoancele se dadeau bi si se pozau bot in bot, am si scris un articol in revista scolii pe chestia asta. Si ma simteam cam exposed si incomod sa imi neg heterosexualitatea in conditiile astea. Pana una-alta, am ajuns sa ma cuplez cu un tip bi/gay si mi-a ajuns la ureche zvonul ca dupa ce ne-am despartit el s-ar fi cuplat cu un tip. Nu stiu daca era pe bune, dar mi-am bagat picioarele in conveniente si m-am cuplat cu o prietena. Care, ceva vreme dupa, mj-a dat papucii pentru un baiat. A fost un moment nasol, dupa care am avut doua relatii absolut derizorii si irelevante cu un tip din Timisoara respectiv cu unul de 15 ani, until I realized I was in love with a girl. And I'm still in love with her. Si de la ea incoace nu m-am mai obosit sa ma ascund dupa deget.
2. Nu cred ca ma iau in serios nici pana acum. Unii cu dispret, unii cu dezgust, but my friends accept me as I am.
3. My one and so far only ex era o prietena. Eram de nedespartit. La fel si D, dupa care imi curg balele de ceva vreme. As I said, nu am intrat in contact cu o comunitate de lesbiene...pana acum.
4. Impotriva homofobilor. Homofob veritabil n-am intalnit pana acum, dar m-am tot lovit de eticheta de frustrata sexual. Ceea ce nu e tocmai nice, indiferent din partea cui ar veni. Nu mi se pare normal sa ma izolez sau sa ridic bariere impotriva tuturor persoanelor hetero, dar daca nu sunt acceptata, ce-mi ramane de facut?
5. Nu stiu, really. Teoretic, frumoasa lume in care traim e bazata pe toleranta, deschidere catre neconventional s.a.m.d. si nu stiu de unde vine conservatorismul asta exagerat in privinta identitatii sexuale. There really is a huuuuge gap between theory and practice.
6. Eu tot pe conservatorism dau vina; pe conceptia cf careia menirea femeii e sa fie suportul de reproducere al barbatului, de unde si credinta ferma si suparator de raspandita ca barbatul este superior. Oricat s-ar milita pentru egalitate intre sexe, conceptia asta n-o s-o scoata nimeni din capul poporului. Si multe lesbiene se conformeaza cerintelor anturajului, familiei, religiei sau cedeaza persecutiei. Astea sunt cele slabe de inger, if you'll ask me. Care prefera sa isi nege identitatea ca sa fie in rand cu lumea.

Be back soon.
Bine ai venit!
Tiszu
active member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Ian 12, 2009 7:28 pm

servus!
braila...nu e departe...90 d km d la mine...cam asa...nu simti apropierea?dc lonely?hai ma...revino-ti!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Lun Ian 12, 2009 7:36 pm

Salut Aleris,

Bine ai venit. Cred ca esti cea mai tanara dintre noi. Nu-i asa?
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  just_me la data de Lun Ian 12, 2009 8:36 pm

Hello,Aleris.Bine ai venit! Very Happy
just_me
junior member

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier Ian 14, 2009 1:48 am

salutari!! hm...nici nu stiu cu ce sa incep. E prima oara cand intru pe un site de profil. Daca o luam asa, nici nu stiu de ce am intrat. Am inceput in ultimul timp sa ma gandesc la fete. Imi plac baietii, si fetele de altfel dar am o curiozitate pe care nu mi-am satisfacut-o. Cred ca asta a si fost motivul pentru care am dat un search pe google in seara asta si v-am gasit pe voi. Suna ciudat ce-am scris aici...Nu stiu exact unde vreau sa ajung. Am vrut doar sa spun cuiva asta. Mai vorbim dragelor. V-am pupat!!!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 28 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum