un inceput

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: un inceput

Mesaj  Kitty21 la data de Lun Aug 07, 2017 12:13 am

1. cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala
In liceu,cand am realizat ca eram atrasa de unele colege de clasa. Smile
2. cum au reactionat cei din jur,
Nu stie nimeni.Nici nu cred ca as putea spune cuiva momentan.
3. unde/cum iti gasesti partenera
Nu am nici o idee.Nu am incercat inca.Smile)
4. bariere pe care le construiesc persoanele lesbiene
Izolarea fata de cei dragi,mult mai mult decat toate.
5. de ce creste numarul persoanelor homofobe
Barfa.Dezinformare.
6. de ce lesbienele sunt mai putin active in aceasta lume virtuala decat barbatii homosexuali
Nu mi se pare ca sunt mai putin active.
Kitty21
junior member

Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 06/08/2017
Varsta : 20

Sus In jos

Re: un inceput

Mesaj  Dany.td Ieri la 8:12 pm

1. La 14 ani am fost intr-o tabara si am cunoscut o tipa de 17 ani. Nu-mi mai aduc aminte cum a inceput dar stiu ca toata noaptea stateam si ne satutam si mai reuseam si ziua sa ne ascundem. De atunci am stiut ce vreau sau mai bine zis ce sa iubesc. Pe urma au inceput sa curga relatiile. Erau mai lungi mai scurte ,pasagere. Chestia e, ca aveam tupeu, semanam cu un baiat si cum imi zicea: vai ce semeni cu un baiat,eram la atac sa-i arat ca ma si comport ca un mascul.
2. De cei din jur nu-mi pasa doar de mama saraca care plangea mereu si-mi reprosa :- De ce mama faci asta ?
3. Peste tot la scoala ,la servici, in parc , pe strada. Avantajul era al meu ca semanam cu un baiat si pana sa se prinda erau prinse in latul iubirii. Latul ere reciproc.
4. Nu m-am izolat niciodata. Aveam o colega care tot vroia sa ma aduca pe calea cea buna. Era maritata. stiam ca barbasu' o inseala. I- am demonstrat ca e inselata dupa care am consolat-o si ia trecut si chestia cu sa ma aduca pe calea cea buna.
5. Iti raspund direct: din cauza fricii. Frica de ziua de maine. Peste tot suntem amenintati ; ca vine sfarsitul lumii,ca vine cutremur de nu stiu care grade, ca vom avea o vara nu stiu cum sau o iarna prapad sau asta seara eclipsa. Unde ne uitam amenintatile curg.
6. Chestia asta nu stiu sa-ti raspund. Ma intreb si eu. Am niste vecini care sunt el si ea,si-au cumparat o casa impreuna, au prieteni de toate felurile ,familisti. Ei sunt al naibi de politicosi. Lumea a vorbit ce a vorbit, acum ia adus la tacere. Noi nu avrm curajul asta.
Cred ca ti-am raspuns la tot . O seara buna !

Dany.td
junior member

Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 17/08/2017
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum