un inceput

Pagina 24 din 28 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: un inceput

Mesaj  Cristinaah22 la data de Vin Sept 21, 2012 3:48 pm

Bine ai venit Very Happy si eu sunt la inceput pe aici.

Mai important decat sa fim active in mediul virtual e sa fim si in realitate. Primul pas poate fi facut aici mai usor ce-i drept, dar nu trebuie sa ramana ultimul Very Happy

Cristinaah22
bebelusa

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 19/09/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Sept 21, 2012 10:46 pm

@Cristinaah22 a scris:Bine ai venit Very Happy si eu sunt la inceput pe aici.

Mai important decat sa fim active in mediul virtual e sa fim si in realitate. Primul pas poate fi facut aici mai usor ce-i drept, dar nu trebuie sa ramana ultimul Very Happy

Buna Cistina.
Vreau sa spun ca ai mare dreptate in tot ceea ce spui... dar nu ai observat si u ca aici in ` Romania noastra ` e foarte greu . Nu vreau sa descurajez pe nimeni doar incerc sa fiu cat mai realista Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 5:25 pm

In primul rand, ciao tuturor. Ca ma bucur ca v-am gasit n-are sens sa mai spun, asta e de la sine inteles Razz
Topicurile de inceput is chiar faine asa ca o sa trec repejor sa raspund.
cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala
1.Cred ca pe la 7-8 ani mi-a placut prima data de o fata... evident asta se traducea prin nevoia de a o vedea zilnic si de petrece cat mai mult timp cu ea. Imi amintesc ca ne puteam vedea doar in vacante, cand venea la bunici, asa ca intr-un an mi-am facut curaj si i-am scris o scrisoare... zile la rand am verificat apoi cutia postala... fara sa primesc vreun raspuns de altfel Very Happy
Apoi au urmat alte crush-uri, m-am indragostit si de o profa.. chestii adolescentine carora nu le-am dat prea multa importanta. Mereu existau baieti in jurul meu care-mi erau dragi asa ca nu-mi prea puneam intrebari referitoare la sexualitate. In vara de dupa admiterea la facultate am vazut primul film cu tematica lesbi si de atunci au inceput sa se schimbe lucrurile. Am descoperit ca daca-ti place o tipa nu tre’ sa fie totul platonic, ca lucrurile pot evolua, dar inevitabil apar si consecintele...
cum au reactionat cei din jur
2. N-am discutat despre chestia asta decat cu cei care am considerat ca pot intelege.. si nu m-am inselat in privinta lor. In cazul parintilor stiu ca n-ar intelege si nu planuiesc sa le spun. Cred ca fiecare evolueaza in ritm propriu, asa ca nu poti sa obligi pe cineva sa-si schimbe setul personal de valori chiar daca te iubeste, chiar daca la nivel mondial acceptarea homosexualitatii e in crestere...
unde/cum iti gasesti partenera
3. Pfff... greu de raspuns. Habar n-am, sincer... Ultima a fost love @ 1st sight si s-a intamplat intr-un cerc comun de prieteni. Nu aveam idee daca e gay sau nu, stiam doar ca daca nu stau departe de ea, fizic vorbind, nu o sa ma pot abtine mult timp sa o sarut...
bariere pe care le construiesc persoanele lesbiene
4. Bariere..hmm... Cred ca aici tine mult de personalitatea fiecaruia si de cum ne separam viata privata de cea sociala. Personal, am invatat sa respect intimitatea mea si a celor din jur. Incerc sa ocolesc cat mai mult barfele de genul cine cu cine s-a cuplat sau sa comentez referitor la relatiile celor din jur.
Barierele cele mai multe le ridici atunci cand nu esti impacata cu propria sexualitate si atunci barierele astea poarta numele de depresie. In rest, cred ca inveti sa fii mai stapan pe tine, sa te cunosti mai bine, sa te bazezi mai putin pe ajutorul celor din jur. Imi place sa o consider o lectie in plus spre maturitate de care persoanele hetero nu beneficiaza.
de ce creste numarul persoanelor homofobe
5. Nu cred ca este in crestere. Cred ca multora nu li s-a dat posibilitatea sa-si formuleze o parere pentru ca pana in ’89 era o chestia asa tabu ca n-aveai unde sa te intalnesti cu ea. Celor formati in comunism cred ca le vine greu daca nu chiar imposibil sa accepte treaba asta.
Nu stiu unde s-ar putea trage o linie, dar cred, cu maxima indulgenta, ca daca putem privi cu o oarecare speranta inspre acceptare limita de varsta a semenilor ar fi undeva inspre 35 ani. Dupa ce depasim problematica varstei trebuie luat in considerare nivelul de cultura al persoanei si caracterul acesteia. Evident sunt multe variabile de care tre’ tinut cont cand vorbim de persoane homofobe, dar sa spunem ca numarul lor e in crestere e ca si cum n-am recunoaste progresele facute in ultimii ani.
de ce lesbienele sunt mai putin active in aceasta lume virtuala decat barbatii homosexuali
6. Si asta e o intrebare pe care mi-am pus-o des. O perioada credeam ca este datorita faptului ca fetele sunt mult mai sentimentale decat baietii. Marea majoritate a fetelor sunt intr-o cautare vesnica a iubirii, a relatiilor stabile etc. So, ce-am putea cauta si ce-am putea gasi pe internet? Nimic mai mult decat one night stand-uri.
Am descoperit apoi ca asta e o preconceptie idioata. Si baietii sunt la fel de sensibili si romantici ca si fetele -si am gasit chiar bloguri dragute unde isi varsau amarul intr-un mod aprope literar- ca si ei cauta relatii si iubire.
Pana la urma cred ca multe dintre noi sfarsim prin a ne asuma rolul atribuit de natura, acela de a procrea. Mai devreme sau mai tarziu in fiecare din noi se trezeste instinctul matern si ne dorim copii, ne dorim familie, ne dorim stabilitate. Si cu cat se intampla mai devreme treaba asta cu atat mai repede renuntam la noi.
Ca sa-mi sprinjin putin afirmatia: am vazut la un moment dat un documentar care vorbea despre efectuarea unui studiu intins pe mai multi ani si urmarea dinamica idealurilor barbatilor si femeilor in functie de varsta. Initial s-a considerat un lot de x barbati si y femei aflati in perioada de adult tanar. Li s-a cerut sa spuna ce lucruri sunt importante pentru ei in acel moment, ce-si doresc in viitorul apropiat. Ulterior, dupa o perioada mai indelunga, 15-20 de ani, aceluiasi grup i-au fost adresate aceleasi intrebari. Ideea a fost ca femeile, atunci cand sunt tinere pun familia si fericirea celor din jur pe primul rand. Abia cand imbatranesc are loc o asa zisa trezire spirituala in care femeia incepe sa se preocupe de sine, sa se intrebe cine e ea cu adevarat si ce ii place.
Asadar, eu cred ca ajungem sa ne complacem pe de-o parte legilor naturii, pe de alta societatii. Ne indragostim, traim o aventura cu o femeie, apoi lasam totul in urma si devenim... ceea ce trebuie sa devenim.

Noa, cam asta ar fi de introducere... putin cam lung cred... Embarassed
misfit
junior member

Numarul mesajelor : 89
Data de inscriere : 23/09/2012
Varsta : 29
Localizare : Tm

Sus In jos

Mesaj  Eneri la data de Dum Sept 23, 2012 5:34 pm

Bun venit, misfit! Very Happy
Eneri
guru member

Numarul mesajelor : 1806
Data de inscriere : 06/05/2012
Varsta : 23
Localizare : Köln, DE

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 6:03 pm

@Eneri a scris:Bun venit, misfit! Very Happy
mersi hi
1% ?
misfit
junior member

Sus In jos

Mesaj  Eneri la data de Dum Sept 23, 2012 6:24 pm

@misfit a scris:
mersi hi
1% ?

Daca te referi la "99% fericita", 1% reprezinta momentele in care sunt trista, nefericita, depresiva etc.
Eneri
guru member

Sus In jos

Mesaj  Sandra la data de Dum Sept 23, 2012 6:57 pm

@misfit a scris:In primul rand, ciao tuturor. Ca ma bucur ca v-am gasit n-are sens sa mai spun, asta e de la sine inteles Razz
Topicurile de inceput is chiar faine asa ca o sa trec repejor sa raspund.
cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala
1.Cred ca pe la 7-8 ani mi-a placut prima data de o fata... evident asta se traducea prin nevoia de a o vedea zilnic si de petrece cat mai mult timp cu ea. Imi amintesc ca ne puteam vedea doar in vacante, cand venea la bunici, asa ca intr-un an mi-am facut curaj si i-am scris o scrisoare... zile la rand am verificat apoi cutia postala... fara sa primesc vreun raspuns de altfel Very Happy
Apoi au urmat alte crush-uri, m-am indragostit si de o profa.. chestii adolescentine carora nu le-am dat prea multa importanta. Mereu existau baieti in jurul meu care-mi erau dragi asa ca nu-mi prea puneam intrebari referitoare la sexualitate. In vara de dupa admiterea la facultate am vazut primul film cu tematica lesbi si de atunci au inceput sa se schimbe lucrurile. Am descoperit ca daca-ti place o tipa nu tre’ sa fie totul platonic, ca lucrurile pot evolua, dar inevitabil apar si consecintele...
cum au reactionat cei din jur
2. N-am discutat despre chestia asta decat cu cei care am considerat ca pot intelege.. si nu m-am inselat in privinta lor. In cazul parintilor stiu ca n-ar intelege si nu planuiesc sa le spun. Cred ca fiecare evolueaza in ritm propriu, asa ca nu poti sa obligi pe cineva sa-si schimbe setul personal de valori chiar daca te iubeste, chiar daca la nivel mondial acceptarea homosexualitatii e in crestere...
unde/cum iti gasesti partenera
3. Pfff... greu de raspuns. Habar n-am, sincer... Ultima a fost love @ 1st sight si s-a intamplat intr-un cerc comun de prieteni. Nu aveam idee daca e gay sau nu, stiam doar ca daca nu stau departe de ea, fizic vorbind, nu o sa ma pot abtine mult timp sa o sarut...
bariere pe care le construiesc persoanele lesbiene
4. Bariere..hmm... Cred ca aici tine mult de personalitatea fiecaruia si de cum ne separam viata privata de cea sociala. Personal, am invatat sa respect intimitatea mea si a celor din jur. Incerc sa ocolesc cat mai mult barfele de genul cine cu cine s-a cuplat sau sa comentez referitor la relatiile celor din jur.
Barierele cele mai multe le ridici atunci cand nu esti impacata cu propria sexualitate si atunci barierele astea poarta numele de depresie. In rest, cred ca inveti sa fii mai stapan pe tine, sa te cunosti mai bine, sa te bazezi mai putin pe ajutorul celor din jur. Imi place sa o consider o lectie in plus spre maturitate de care persoanele hetero nu beneficiaza.
de ce creste numarul persoanelor homofobe
5. Nu cred ca este in crestere. Cred ca multora nu li s-a dat posibilitatea sa-si formuleze o parere pentru ca pana in ’89 era o chestia asa tabu ca n-aveai unde sa te intalnesti cu ea. Celor formati in comunism cred ca le vine greu daca nu chiar imposibil sa accepte treaba asta.
Nu stiu unde s-ar putea trage o linie, dar cred, cu maxima indulgenta, ca daca putem privi cu o oarecare speranta inspre acceptare limita de varsta a semenilor ar fi undeva inspre 35 ani. Dupa ce depasim problematica varstei trebuie luat in considerare nivelul de cultura al persoanei si caracterul acesteia. Evident sunt multe variabile de care tre’ tinut cont cand vorbim de persoane homofobe, dar sa spunem ca numarul lor e in crestere e ca si cum n-am recunoaste progresele facute in ultimii ani.
de ce lesbienele sunt mai putin active in aceasta lume virtuala decat barbatii homosexuali
6. Si asta e o intrebare pe care mi-am pus-o des. O perioada credeam ca este datorita faptului ca fetele sunt mult mai sentimentale decat baietii. Marea majoritate a fetelor sunt intr-o cautare vesnica a iubirii, a relatiilor stabile etc. So, ce-am putea cauta si ce-am putea gasi pe internet? Nimic mai mult decat one night stand-uri.
Am descoperit apoi ca asta e o preconceptie idioata. Si baietii sunt la fel de sensibili si romantici ca si fetele -si am gasit chiar bloguri dragute unde isi varsau amarul intr-un mod aprope literar- ca si ei cauta relatii si iubire.
Pana la urma cred ca multe dintre noi sfarsim prin a ne asuma rolul atribuit de natura, acela de a procrea. Mai devreme sau mai tarziu in fiecare din noi se trezeste instinctul matern si ne dorim copii, ne dorim familie, ne dorim stabilitate. Si cu cat se intampla mai devreme treaba asta cu atat mai repede renuntam la noi.
Ca sa-mi sprinjin putin afirmatia: am vazut la un moment dat un documentar care vorbea despre efectuarea unui studiu intins pe mai multi ani si urmarea dinamica idealurilor barbatilor si femeilor in functie de varsta. Initial s-a considerat un lot de x barbati si y femei aflati in perioada de adult tanar. Li s-a cerut sa spuna ce lucruri sunt importante pentru ei in acel moment, ce-si doresc in viitorul apropiat. Ulterior, dupa o perioada mai indelunga, 15-20 de ani, aceluiasi grup i-au fost adresate aceleasi intrebari. Ideea a fost ca femeile, atunci cand sunt tinere pun familia si fericirea celor din jur pe primul rand. Abia cand imbatranesc are loc o asa zisa trezire spirituala in care femeia incepe sa se preocupe de sine, sa se intrebe cine e ea cu adevarat si ce ii place.
Asadar, eu cred ca ajungem sa ne complacem pe de-o parte legilor naturii, pe de alta societatii. Ne indragostim, traim o aventura cu o femeie, apoi lasam totul in urma si devenim... ceea ce trebuie sa devenim.

Noa, cam asta ar fi de introducere... putin cam lung cred... Embarassed
Tot Banatu'-i frunca Very Happy bine ai venit! hi
Sandra
guru member

Numarul mesajelor : 2118
Data de inscriere : 17/03/2011

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 7:07 pm

@ Sandra
of of.. modestia asta Razz
mersi de urare Smile
btw, tare avatarul Laughing

Ultima editare efectuata de catre misfit in Dum Sept 23, 2012 7:12 pm, editata de 1 ori
misfit
junior member

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 7:11 pm

@Eneri a scris:
@misfit a scris:
mersi hi
1% ?

Daca te referi la "99% fericita", 1% reprezinta momentele in care sunt trista, nefericita, depresiva etc.
optimista incurabila sau norocoasa?
misfit
junior member

Sus In jos

Mesaj  Sandra la data de Dum Sept 23, 2012 7:11 pm

@misfit a scris:of of.. modestia asta Razz
mersi de urare Smile
Nu ai pt ce Smile Sa ai "sederea" placuta.
Si eu mai stau asa ca la avatar si cand il vad rad intr-una =))
Sandra
guru member

Numarul mesajelor : 2118
Data de inscriere : 17/03/2011

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 7:24 pm

@Sandra a scris:
@misfit a scris:of of.. modestia asta Razz
mersi de urare Smile
Nu ai pt ce Smile Sa ai "sederea" placuta.
Si eu mai stau asa ca la avatar si cand il vad rad intr-una =))
mda, si eu aveam exact aceeasi pozitie cand rasfoiam forumul... Laughing
"sedere" e ceva static... eu chiar sper sa reusesc sa interactionez pe aici :d but, i did get your point Smile
misfit
junior member

Sus In jos

Mesaj  greieras la data de Dum Sept 23, 2012 7:43 pm

Bine ai venit, Misfit hia
greieras
guru member

Numarul mesajelor : 5469
Data de inscriere : 12/07/2009
Varsta : 32
Localizare : calul stie drumul...

Sus In jos

Mesaj  misfit la data de Dum Sept 23, 2012 8:14 pm

@greieras a scris:Bine ai venit, Misfit hia
ciao, bine te-am gasit hi
misfit
junior member

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Vin Oct 19, 2012 8:59 am

Aici si asa a inceput acest forum acum 4 ani. La multi ani!

Au venit oameni, au plecat oameni, au ramas oameni, forumul a ramas si el, iar pentru mine acest lucru este foarte important. Au existat bucurii si lucruri mai putin placute, exista regrete si dezamagiri, insa pentru mine inca traieste speranta ca o mana de oameni pot sa treaca peste orgolii, structura personala si impulsuri uneori necontrolate si sa incerce macar sa faca ceva pentru cei de alaturi si sa se simta bine in acelasi timp.

La multi ani! Toate bune,
Ileana
active member

Numarul mesajelor : 771
Data de inscriere : 07/09/2009
Varsta : 44
Localizare : Spania/Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  chacun_avec_son_gout la data de Vin Oct 19, 2012 11:34 am

@Ileana a scris:Aici si asa a inceput acest forum acum 4 ani. La multi ani!

Au venit oameni, au plecat oameni, au ramas oameni, forumul a ramas si el, iar pentru mine acest lucru este foarte important. Au existat bucurii si lucruri mai putin placute, exista regrete si dezamagiri, insa pentru mine inca traieste speranta ca o mana de oameni pot sa treaca peste orgolii, structura personala si impulsuri uneori necontrolate si sa incerce macar sa faca ceva pentru cei de alaturi si sa se simta bine in acelasi timp.

La multi ani! winesmiley
chacun_avec_son_gout
active member

Numarul mesajelor : 1325
Data de inscriere : 26/06/2012
Varsta : 28

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Vin Oct 19, 2012 5:51 pm

@Ileana a scris:Aici si asa a inceput acest forum acum 4 ani. La multi ani!
La multi ani! Intotdeauna uit ziua exacta. Ma bucur ca tu nu. Toate cele bune si tie / voua! hi
kingwitha
guru member

Numarul mesajelor : 12865
Data de inscriere : 19/10/2008
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  Eneri la data de Vin Oct 19, 2012 10:30 pm

La multi ani! birthday yahoo gayy
Eneri
guru member

Sus In jos

Mesaj  Nebuniee la data de Sam Oct 20, 2012 12:35 am

mai bine sarbatorim cu un ceai cheers
Nebuniee
active member

Numarul mesajelor : 1089
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Mesaj  luvJB la data de Sam Oct 20, 2012 4:39 pm

La multi ani !!! yahoo
luvJB
membru

Numarul mesajelor : 443
Data de inscriere : 04/03/2012
Localizare : Bucharest

Sus In jos

Mesaj  chacun_avec_son_gout la data de Mar Oct 23, 2012 7:49 pm

@Nebuniee a scris:mai bine sarbatorim cu un ceai cheers
cu rom sa fie Wink
chacun_avec_son_gout
active member

Numarul mesajelor : 1325
Data de inscriere : 26/06/2012
Varsta : 28

Sus In jos

Mesaj  tr@xex la data de Mar Noi 06, 2012 11:05 pm

Aloha, fetele! Very Happy
Am 20 de ani, sunt din Timisoara, cum ma cheama nu va zic Smile) din diferite motive, dar puteti sa-mi spuneti Trax p-aici. Very Happy
Asa deci..sa incep cu inceputu':
1. De orientarea mea sexuala mi-am dat seama inca din copilarie, cand pentru prima oara am sarutat o fata. Apoi in decursul anilor a urmat adolescenta, liceul, etc., timp in care am avut cateva relatii si cu baieti si cu fete, iar astfel mi-am dat seama ca sunt bisexuala. DAR o relatie serioasa, prefer s-o intretin cu o fata!
Si ar mai exista o gramada de dar-uri, insa cred c-am spus suficient deocamdata.
2. La maica-mea inca nu i-am zis, nici nu cred c-o voi face vreodata...in rest, prietenii au reactionat ok, n-au avut nimic impotriva...ba chiar din contra, baietii au fost foarte entuziasmati! Very Happy
3. Sincer, n-am vreun mod anume de a cauta..
4. Bariere? Nu stiu, nu cred...nu m-am apucat de constructii, inca.. Smile) Lasand gluma deoparte, nu construiesc bariere, doar ma protejez.
5. Nu stiu si nici nu ma intereseaza..fiecare cu ale lui.
6. M-am plictisit! Embarassed
tr@xex
junior member

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Un inceput de prezentare

Mesaj  Ale mic la data de Joi Noi 22, 2012 11:56 am

Buna, sa incep procesul de integrare Smile, prin a raspunde la intrebarile tale:

1. cand /cum ti-ai dat seama de orientarea sexuala
Dintotdeauna am stiut, doar ca nu am vrut sa accept o perioada buna de timp.
2. cum au reactionat cei din jur,
Prietenii si-au dat seama, si se asteptau ca sa fiu les.
3. unde/cum iti gasesti partenera
Hmm, grea intrebarea, de obicei nu caut, ci las sa vina totul de la sine, dar acum ca am ramas fara prieteni, traiasca netul notworthy , dar si asa sunt foarte dezamagita de calitatea persoanelor gasite.
4. bariere pe care le construiesc persoanele lesbiene
Bariere: una, ar fi cea impotriva suferintei, a doua, cred, nu se arata in public pentru ca in Romania noastra nu prea sunt oameni deschisi, si care sa nu te judece pentru ceea ce esti, nu e corect, stiu, dar mi s-a intamplat de prea multe ori..
5. de ce creste numarul persoanelor homofobe
Oricum comunitatea LGBT e in minoritate, numeric vorbind, ar trebui sa facem ceva, sa avem si noi o voce, sa ne auda cineva, chiar de suntem putini.
6. de ce lesbienele sunt mai putin active in aceasta lume virtuala decat barbatii homosexuali
Poate ca nu le permite timpul sau profesia, stiu eu?
Ale mic
junior member

Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 31
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  New York_City la data de Lun Noi 26, 2012 3:23 pm

- cand eram mica nici nu stiam ce este orientarea sexuala; credeam ca este normal sa-ti placa/ sa iubesti toti oamenii. ma bucur ca nu m-am schimbat

2. cum au reactionat cei din jur,
- nu-mi trambitzez orientarea, dar nici nu ma ascund si nici nu mint daca sunt intrebata

- peste tot, la munca, in parc, in club, la restaurant... cu incredere si curaj se poate cuceri orice femeie (barbatii se cuceresc mult mai usor, de obicei doar cu genele, bustul si popoul.. sau astea 3 luate cate 2 Razz )
personal prefer mediul viu, nu virtual Smile

- ce bariere, scut anti-racheta au cate unele, dar e de inteles in Romania, unde daca te tii de mana cu iubita pe strada, zgarii retina publica

- depinde din ce unghi privesti: daca te uiti din spatele multimii de LGBT care creste pe an ce trece la tot felul de manifestari, homofobii parca nu sunt atat de multi
- probabil creste direct proportional cu populatia planetei Smile))

6. de ce lesbienele sunt mai putin active in aceasta lume virtuala decat barbatii homosexuali
- n-am intrat pe forumuri de homosexuali ca sa compar activitatile, dar presupun ca noua ne place sa ne auzim vorbind live, sa ne atingem, sa ne simtim

New York_City
membru

Numarul mesajelor : 407
Data de inscriere : 22/11/2012
Localizare : Bucuresti si imprejurimi

Sus In jos

Mesaj  angelodark la data de Mar Ian 29, 2013 4:59 pm

hy
angelodark
bebelusa

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 13/01/2013
Varsta : 24
Localizare : vaslui

Sus In jos

Mesaj  Fireflies89 la data de Mar Feb 26, 2013 7:30 pm

Uhm yeah, hello.

Fiind bisexuala nu pot sa zic ca mi-am dat seama intr-un anumit punct. I guess things just happened.
Prima si prima oara though, mi-a cam deschis ochii o prietena cand aveam in jurul varstei de 16 ani (sau 17, can't remember). Suferea foarte tare din cauza iubitei ei care a lasat-o si cu una cu doua, m-am indragostit de ea fara sa imi dau seama.
Ne-am mai certat noi, iar in momentul in care am stat "despartite" cam o luna sau doua mi-am dat seama de adevaratele mele sentimente. Ne-am "impacat" din nou iar dupa putin timp I confessed to her.
Tin sa precizez ca ea a fost prima persoana de care m-am indragostit. Nu, nu a fost un baiat.
Dupa ce ne-am despartit cu totul, chiar daca am fost un cuplu doar 2 luni am suferit foarte mult, am trecut si printr-o depresie destul de serioasa. Dar hai sa nu ne plangem Smile).
2. cum au reactionat cei din jur
Sa fiu sincera parintii mei habar nu au. Pentru o foarte lunga perioada de timp, singura care a stiut a fost prietena mea cea mai buna.
Niciodata n-am fost genul de fata care sa urlu in gura mare anumite lucruri. Si de aceea, si in momentul de fata prefer sa tin informatia pentru mine. Bineinteles, daca cineva intreaba voi spune adevarul. Nu imi este rusine.
Dar prefer sa stie doar persoanele apropiate, la urma urmei nu sexualitatea face persoana.
Lol chiar am ras la faza asta, since ultima mea iubita a fost in 2010.
Hmm nu prea stiu la ce se refera intrebarea asta.
In one word: society.
Nu as spune ca sunt mai putin active in lumea virtuala. Poate in Romania,da.
Dar sunt o gramada de site-uri si forumuri for gay&lesbians. (doar in engleza)
Fireflies89
junior member

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 26/02/2013
Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 24 din 28 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus