un inceput

Pagina 6 din 27 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 27  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: un inceput

Mesaj  drooopy la data de Joi Feb 12, 2009 12:17 pm

Hello! Am descoperit acest site zilele trecute si am rasfoit o parte dintre mesaje. Mi-a placut atmosfera de pe forum asa ca am decis sa ma inregistrez . Citeva lucruri de spre mine... in imaginea alaturata este catzelusul meu, maxi (intre timp a mai crescut, dar mie imi place foarte mult poza asta); sunt gay si ma bucur ca o pot spune loud and proud Smile... recunoasterea acestui lucru, atit fata de mine insami, cit si fatza de cei din jur (persoane gay sau hetero) mi-a dat incet, incet incredere si tind sa cred ca am devenit 'a full person', ca sa spun asa. Am invatat pe cont propriu ca prejudecatile nu tin loc de convingeri... de fapt, e mult mai simplu sa ai prejudecati decit convingeri Smile... desi asta nu te ajuta prea mult daca vrei sa intelegi ceva din lumea din jurul tau.

Cit priveste homofobia... nu cred ca creste. Problema este ca e 'zgindarita' peste tot in lume pentru ca poate fi o sursa de capital politic. Modul de viata contemporan este prin excelenta politic: daca nu te manifesti public nu existi... asa ca se exploateaza orice chestie care ar putea stringe adeziune si voturi. In fine... despre asta se mai poate discuta.

Deocamdata cam atit...
drooopy
membru

Numarul mesajelor : 166
Data de inscriere : 12/02/2009
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Joi Feb 12, 2009 12:51 pm

hello bine ai venit foarte draguts catelusul tau o zi buna si serv usor daca esti la servici
alexa
active member

Numarul mesajelor : 654
Data de inscriere : 22/01/2009
Varsta : 29

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Joi Feb 12, 2009 2:38 pm

Bine ati venit fetelor! Sper sa va simtit cat mai bine pe aici Smile
flower
altemps
active member

Numarul mesajelor : 517
Data de inscriere : 22/10/2008
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj  Elvira la data de Joi Feb 12, 2009 2:41 pm

wlcome Smile

bubu...te prezinti?

Admin

Numarul mesajelor : 1638
Data de inscriere : 09/12/2008

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Feb 12, 2009 3:10 pm

Hello la toata lumea!

Ma numesc Ana si sunt gay. La avatar este purcelusul meu de guineea pe nume Roza.
Cum mi-am dat seama ca sunt gay , prin scoala generala, dar cu toate astea pana in perioada facultatii am fost bi.Sunt o persoana out of the closet doar in relatiile cu prietenii, familia nu stie despre acest lucru si nici nu intentionez sa le spun, stiu ca le-as face foarte mult rau. Referitor la intrebarea cum iti gasesti partenera, este deja inscrisa pe acest forum, dar va las pe voi sa ghiciti cine este Very Happy . Pentru moment cam atat. Pupici la toata lumea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Joi Feb 12, 2009 3:59 pm

bubu a scris:Hello la toata lumea!

Ma numesc Ana si sunt gay. La avatar este purcelusul meu de guineea pe nume Roza.
Cum mi-am dat seama ca sunt gay , prin scoala generala, dar cu toate astea pana in perioada facultatii am fost bi.Sunt o persoana out of the closet doar in relatiile cu prietenii, familia nu stie despre acest lucru si nici nu intentionez sa le spun, stiu ca le-as face foarte mult rau. Referitor la intrebarea cum iti gasesti partenera, este deja inscrisa pe acest forum, dar va las pe voi sa ghiciti cine este Very Happy . Pentru moment cam atat. Pupici la toata lumea.
Bine ai venit printre noi:P cheers
Tiszu
active member

Numarul mesajelor : 563
Data de inscriere : 07/12/2008
Varsta : 34

Sus In jos

altemps

Mesaj  Niky la data de Joi Feb 12, 2009 4:30 pm

rabbit Sunt o noua venita la Cluj. Si inca nu vorbesc prea bine romaneste. Maine vii la petrecere? afro

Niky
bebelusa

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Feb 12, 2009 4:45 pm

As veni cu draga inima dar nu pot sa ma invoiesc de la servici si momentan nu am nici finante Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Joi Feb 12, 2009 6:51 pm

Hey, e o ghicitoare? Ce provocare...astept. Si ori tu, ori partenera ta o sa dezvaluie totul affraid

Ultima editare efectuata de catre kingwitha in Joi Feb 12, 2009 6:53 pm, editata de 1 ori
kingwitha
guru member

Numarul mesajelor : 12865
Data de inscriere : 19/10/2008
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Joi Feb 12, 2009 6:52 pm

In fine va salut si eu: bine ai venit drooopy si bubu-moriarty`s fly!
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  drooopy la data de Joi Feb 12, 2009 8:54 pm

@kingwitha a scris:

Hey, e o ghicitoare? Ce provocare...astept. Si ori tu, ori partenera ta o sa dezvaluie totul affraid

Cit poate fi de greu???? Very Happy ... N-a vazut nimeni Busola de Aur? lol!
drooopy
membru

Sus In jos

Mesaj  drooopy la data de Joi Feb 12, 2009 9:03 pm

@alexa a scris:hello bine ai venit foarte draguts catelusul tau o zi buna si serv usor daca esti la servici

Multumesc Smile... da, e dragutz. Dar pe cit e de dragutz, pe atit e si de rasfatzat!
drooopy
membru

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Joi Feb 12, 2009 11:38 pm

la cat de draguts e si micuts asa cred si eu:D:D ca il alinti si il pupi all day:D
alexa
active member

Numarul mesajelor : 654
Data de inscriere : 22/01/2009
Varsta : 29

Sus In jos

catre admin

Mesaj  ada la data de Sam Feb 14, 2009 5:56 pm

Buna ,

Ma bucur ca am v-am gasit....inca sa zicem sunt cam stangace in ceea ce priveste forumurile, dar o sa ma obisnuiesc.

Ada

ada
bebelusa

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/02/2009
Localizare : Bv , Sb

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Sam Feb 14, 2009 6:19 pm

@ada a scris:Buna ,

Ma bucur ca am v-am gasit....inca sa zicem sunt cam stangace in ceea ce priveste forumurile, dar o sa ma obisnuiesc.

Ada

Salut Ada,

Stangace pe forum? Mi se pare imposibil sa fi stangace in ceva unde nu trebuie sa atingi un nivel anume, nu trebuie sa fi de aceiasi parere intotdeauna ca si altii, nu trebuie sa-ti placa muzica ce ascult eu. Participi, daca ai ce spune, daca te intereseaza conversatia, daca vrei sa ne arati ceva din tine.
Ok, te rog sa scri in lb romana, pentru ca nu inteleg germana, franceza, si alte 259 de limbi ce se mai vorbeste pe aceasta planeta. Daca te integrezi in tabara vorbitorilor de lb romana.....te salut. Daca nu, traducem si din maghiara in romana, nu numai din romana in maghiara. (incerc sa glumesc) scratch
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  Elvira la data de Mar Feb 17, 2009 4:51 pm

cireshica, te prezinti ? bounce

Admin

Numarul mesajelor : 1638
Data de inscriere : 09/12/2008

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Mier Feb 18, 2009 9:08 pm

Te salut marycj08. Bine ai venit Very Happy
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Joi Feb 26, 2009 7:37 pm

Mi se pare ca s-a uitat de faptul ca la inceputul acestui topic se afla un chestionar. Este cineva interesat sa raspunda? Da? Nu? Ok, e decizia voastra, oricum. scratch
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Lun Mar 02, 2009 9:13 pm

Buna Giorgiana si bine ai venit printre noi!

Ne zici cate ceva despre tine?
flower
altemps
active member

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Lun Mar 02, 2009 9:18 pm

Te salut Giorgiana.
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Mar Mar 03, 2009 11:37 am

@kingwitha a scris:Te salut Giorgiana.
Buna Georgiana
Tiszu
active member

Numarul mesajelor : 563
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Mar Mar 03, 2009 8:54 pm

Multa lume noua! Bine ati venit! Poate ne povestiti cate ceva despre voi.
flower
altemps
active member

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Mar Mar 03, 2009 9:14 pm

Eu, kingwitha, rog pe SaVe, loveTOloveFORloveINlove, aarongrand2000 si pe iangardt sa se prezinte. Cu respect,
administrator
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar Mar 03, 2009 11:47 pm

ups buna imi pare bine sa va cunosc aaaa e o problema eu una nu am nimic de a face cu lesbianismul dar o prietena de a mea a recunoscut ca este lesbi si inca una care cred dar nu sunt sigura de asta am intrat sa vad pareri sa vad opinii nu stiu e ciudat pt mine dar eu le accept asa cum sunt e clar asta sunt si vor ramane la fel in ochii si in inima mea dar nu stiu oare de ce au luat decizia asta avand in vedere ca pana acum 1 an cu aproximatie erau fff happy cu relatii (cu baieti) si acum dintr-o data s-au schimbat .... sper sa fie decat bisexuale pt ca sincer din punctul meu de vedere nu vad o viatza alcatuita dintr-o femeie si o alta femeie adica ai nevoie de acea parte masculina care sa te protejeze , cu care sa poti avea o familie din toate pc de vedere(copii...)de femei tot vom avea parte sa ne fie alaturi de la mama sora prietene bune nu stiu asta este opinia mea repet nu am nimic nu sunt in contra nu vad cu alti ochii nu blamez nu nici nu se pune problema dar nu inteleg DE CE???
va multumesc si sper sa nu fi fost incomoda postarea mea!!! o seara frumoasa tuturor.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Mier Mar 04, 2009 1:43 pm

Bine ai venit, oveTOloveFORloveINlove Smile

Nu ai deranjat, cel putin pe mine nu. Fiecare are dreptul la propriile pareri.
loveTOloveFORloveINlove a scris:[....]... sper sa fie decat bisexuale pt ca sincer din punctul meu de vedere nu vad o viatza alcatuita dintr-o femeie si o alta femeie adica ai nevoie de acea parte masculina care sa te protejeze , cu care sa poti avea o familie din toate pc de vedere(copii...)
Gandesti asa pentru ca nu ai experimentat o relatie cu alta femeie. Daca ai fi trait asta, daca ar fi fost ceea ce iti doresti si ceea ce esti, atunci crede-ma ca lipsa unui barbat ar fi ultimul lucru la care te-ai gandi. Pentru ca o femeie protejeaza mai mult decat un barbat, o femeie iubeste mai intens, este mai dulce, mai afectuoasa.
Iar familia, ei bine familia poate exista si intre doua femei, nu e nevoie de un act. Intradevar, este mult mai greu, mai complicat, insa hei, lucrurile obtinute greu sunt mult mai apreciate!

Sa ai o zi frumoasa flower
altemps
active member

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 27 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 27  Urmatorul