un inceput

Pagina 5 din 28 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: un inceput

Mesaj  iandreea la data de Mier Ian 14, 2009 2:21 am

Buna tutror!

O persoana de pe acest forum mi-a indicat "subtil" c-ar fi bine sa ma si prezint Smile

Numele meu este Andreea si sunt din Bucuresti - siiiiiii...sunt gay! (am constientizat asta de foarte multa vreme, pe la vreo 14 ani cred...) Sunt si "out" si n-am intampinat probleme din partea celor care-au aflat despre orientarea mea - poate doar din partea parintilor dar nah - exista un decalaj intre generatii si ceea ce e vechi pentru altii poate fi destul de nou pentru unii Smile Insa m-am incarcat cu foarte multa rabdare si astept sa-si schimbe atitudinea radical...cel putin acum tolereaza!Smile

Cat despre discriminare parerea mea este ca noi singure/singuri ne auto-discriminam, din pacate! Ok, suntem o minoritate din punct de vedere al orientarii sexuale insa nu si din punct de vedere al drepturilor avute sau dobandite!! Cat priveste barierele create de catre tipele gay - acestea exista si mi s-a demonstrat in nenumarate randuri ca e o anumita reticenta in a discuta deschis cu tipi/tipe str8, a iesi in oras in grup mixt, fie si numai gay! By the way - cunosc destul de multe persoane care refuza prezenta tipilor gay pe motiv c-ar fi prea feminini si prea "evidenti" cand vine vorba de gesturi...Cred ca se continua cu exagerarile in unele privinte si avem impresia ca nu suntem acceptati tocmai pentru ca nu stim cum sa ne acceptam intai pe noi insine! Smile (sper ca n-a sunat prea dur!)

Astept si aici feedback Smile

iandreea
bebelusa

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Mier Ian 14, 2009 7:10 pm

un inceput....si posibila sfarsit a forumului.

Tot ce se intampla de cateva zile, nu are nimic comun cu lesbianlife...nici in Romania, nici in alte parti a lumii.
Nu e vorba despre viata lesbienelor cand latram unii la altii, din diferite motive.
Oare ce vede persoana care viziteaza prima data forumul lesbianlife romania?
Ma gandesc sa schimb denumirea, ca si cum Ileana ne-a propus (intr-un mesaj pe forum) sau cum mi-a sfatuit Rita, fondatorul forumului.
Astept parerea voastra...
kingwitha
guru member

Numarul mesajelor : 12865
Data de inscriere : 19/10/2008
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Joi Ian 15, 2009 4:23 pm

Ce senzatie aiurea am de cate ori intru pe forum si vad ce s-a intamplat cu el ... Unde sunteti toate, fetelor? De ce nu mai povestiti?

Probabil ca ar fi utila modificarea denumirii... insa nu se rezolva problema. Cei care vor sa instige la cearta tot aici vor fi ... Si totodata ii vor alunga pe ceilalti.

Crying or Very sad
altemps
active member

Numarul mesajelor : 517
Data de inscriere : 22/10/2008
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Joi Ian 15, 2009 5:52 pm

altemps a scris:Ce senzatie aiurea am de cate ori intru pe forum si vad ce s-a intamplat cu el ... Unde sunteti toate, fetelor? De ce nu mai povestiti?

Probabil ca ar fi utila modificarea denumirii... insa nu se rezolva problema. Cei care vor sa instige la cearta tot aici vor fi ... Si totodata ii vor alunga pe ceilalti.

Crying or Very sad

Te invidiez, daca sti exact cine si de ce a inceput cearta. Eu, personal nu mai caut vinovatii. Nu are sens pentru mine...depinde de noi daca salvam forumul, daca mai scriem, sau lasam sa sufla vantul in el fara a mai imbogatii cu opiniile si povestile noastre.
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Ian 15, 2009 7:11 pm

altemps a scris:Ce senzatie aiurea am de cate ori intru pe forum si vad ce s-a intamplat cu el ... Unde sunteti toate, fetelor? De ce nu mai povestiti?

Crying or Very sad

Modificare denumirii forumului se impune cu siguranta, macar si doar pentru a nu mai exista nici un fel de legatura intre omul care l-a creat si ceea ce au "creat" altii.

Cat despre cearta, ura, discriminare si toate cele care s-au petrecut aici, ele se vor mai petrece si de acum inainte atat timp cat din start nu se inteleg regulile jocului.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Sam Ian 17, 2009 4:24 pm

Am ramas cate am ramas...Sper sa intelegem ca atmosfera forumului depinde in mare masura de noi, care am scris si mai impartasim opiniile noastre. Numele forumului ramane neschimbat, pentru ca mi se pare s-a terminat starea de criza, ce a indicat schimbarea denumirii.
Va salut pe toti, azi in data de 17. ianuarie 2008, ora 16.24.
Smile
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Sam Ian 17, 2009 4:25 pm

otipa a scris:salutari!! hm...nici nu stiu cu ce sa incep. E prima oara cand intru pe un site de profil. Daca o luam asa, nici nu stiu de ce am intrat. Am inceput in ultimul timp sa ma gandesc la fete. Imi plac baietii, si fetele de altfel dar am o curiozitate pe care nu mi-am satisfacut-o. Cred ca asta a si fost motivul pentru care am dat un search pe google in seara asta si v-am gasit pe voi. Suna ciudat ce-am scris aici...Nu stiu exact unde vreau sa ajung. Am vrut doar sa spun cuiva asta. Mai vorbim dragelor. V-am pupat!!!

Salut otipa,
Bine ai venit pe aici.
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Sam Ian 17, 2009 8:07 pm

kingwitha a scris:Am ramas cate am ramas...Sper sa intelegem ca atmosfera forumului depinde in mare masura de noi, care am scris si mai impartasim opiniile noastre. Numele forumului ramane neschimbat, pentru ca mi se pare s-a terminat starea de criza, ce a indicat schimbarea denumirii.
Va salut pe toti, azi in data de 17. ianuarie 2008, ora 16.24.
Smile
Nu cred ca a plecat nimeni .In fine salutare celor invizibili...stim ca sunteti pe aici:)
Tiszu
active member

Numarul mesajelor : 563
Data de inscriere : 07/12/2008
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Sam Ian 17, 2009 11:27 pm

Salut pussycat,
esti cea mai noua pe aici. Bine ai sosit.
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  pussycat la data de Dum Ian 18, 2009 5:30 pm

salutare cheers

pussycat
bebelusa

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 17/01/2009
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  vic la data de Dum Ian 18, 2009 9:26 pm

Ciao tuturora,

ma bucur ca am dat peste acest site/forum dar trebuie sa recunosc ca din intimplare via Accept !

S-a pus problema unei noi denumiri a forum-ului la care am facut o propunere "Between girls " dar nu cred ca denumirea e problema (cat despre alte discutii samd - habar nu am pt ca sunt noua pe aici) ci mai degraba ca nu este foarte cunoscut respectiv usor de accesat !
In ceea ce priveste cat de populat este forum-ul trebuie sa recunosc ca e cam trist dar ma bucur ca exista si doar timpul va aduce noi cunostiinte !
Asa ca hai sa mentinem viu si colorat forum-ul cu cat mai multe subiecte cu atat mai multe discutii, un chat online inseamna lume online asa ca eu cred ca de asta este nevoie ca sa putem merge mai departe !

Keep on walking
Very Happy

vic
bebelusa

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/01/2009

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Ian 19, 2009 9:50 am

Buna vic si bine ai venit!

Forumul nu este foarte cunoscut pentru ca este inca "proaspat", se afla inca in "chinurile facerilor", noi fiind cele care vom decide "utilizarea" forcepsului sau nu.
In ceea ce priveste popularea forumului, tot noi suntem cele care decidem cand, cum si in ce fel. Din pacate, la un moment dat forumul a facut valva, insa aceasta s-a transformat in galceava si apoi in acalmie. Nu este insa sfarsitul, iar dovada cea mai palpabila sunteti chiar voi, cele nou venite.

Va (ne) doresc sa ne regasim cat mai mult in discutiile de aici, sa reusim sa construim ceva pentru fiecare dintre noi si pentru toate impreuna, dar mai ales, sa avem capacitatea de a ne respecta unii pe altii ca oameni, in primul rand.

Toate bune,

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Vin Ian 23, 2009 2:42 pm

hello!E Very Happy cineva loagat?ca sunt la munca si ma plictisesc....Sad
alexa
active member

Numarul mesajelor : 654
Data de inscriere : 22/01/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Vin Ian 23, 2009 3:03 pm

alexa a scris:hello!E Very Happy cineva loagat?ca sunt la munca si ma plictisesc....Sad
buna...sunt si eu:)
Tiszu
active member

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Vin Ian 23, 2009 4:27 pm

ce bine ca am cu cine vorbii:)
alexa
active member

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Vin Ian 23, 2009 4:52 pm

Tiszu ai fugit si tu?
alexa
active member

Sus In jos

Mesaj  Tiszu la data de Vin Ian 23, 2009 4:54 pm

alexa a scris:Tiszu ai fugit si tu?
Nu am fugit...se pare ca nu ne corelam cu statul online:))
Tiszu
active member

Sus In jos

Mesaj  alexa la data de Vin Ian 23, 2009 5:09 pm

Cred ca eu sunt vinovata....tre sa ma mai deconectez din cand in cand din pacate:(sunt la munca si deasta:)dar mai am umpik si skap...:d
alexa
active member

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Joi Feb 05, 2009 7:34 pm

Te salut vizitator! Smile
kingwitha
guru member

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Mar Feb 10, 2009 12:54 pm

Buna Niky, bine ai venit la noi Smile
flower
altemps
active member

Sus In jos

Mesaj  Niky la data de Mar Feb 10, 2009 12:58 pm

Hi:) bine ca am gasit pagina asta: cheers

Niky
bebelusa

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Mesaj  altemps la data de Mar Feb 10, 2009 1:04 pm

Gasesti o multime de pagini scrise deja de fetele de pe forum, cu tot felul de informatii, discutii, ganduri. Sper ca vei gasi interesante discutiile noastre si ca vei participa la ele.

Dar intre timp, ne zici si noua cate ceva despre tine? Embarassed
altemps
active member

Sus In jos

Mesaj  Elvira la data de Mar Feb 10, 2009 4:43 pm

welcome Niky bounce

Admin

Numarul mesajelor : 1701