ati inselat?v-a prins?v-a iertat?

Pagina 2 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: ati inselat?v-a prins?v-a iertat?

Mesaj  freeplayer la data de Vin Ian 28, 2011 4:00 pm

da stiu, intr-un final am inteles kre era si ink e problema ei in viata... nu increderea in mine , ci increderea in ea insasi kre era si ink e 0, din pacate pt ea...trist!

freeplayer
membru

Numarul mesajelor: 269
Data de inscriere: 09/01/2011
Varsta: 32
Localizare: bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Reese la data de Vin Ian 28, 2011 7:56 pm

Cred ca problemele de incredere sunt mai complicate pentru o persoana gay decat pentru o persoana straight.
In momentul in care cineva realizeaza ca este atras de acelasi sex, trece prin a doua adolescenta, sau in cazul celor care realizeaza chiar la inceputul adolescentei normale, printr-o dubla adolescenta.
Ne descoperim pe noi insine si ce ne atrage si cum ne face diferiti de restul. Probabil este chiar gresit sa nu inseli prima dragoste de acelasi sex, pentru ca in acest mod, nu ai cum sa stii daca esti cu adevarat gay sau acea persoana cu care esti in acel moment este singura pe care o iubesti, indiferent de sex. Experimentarea este normala si presupun ca ar trebui incurajata atata timp cat ea este necesara. Dar dupa ce te cunosti destul de bine si stii clar ce iti place si ce vrei, e timpul sa te cumintesti.
Am inselat, deschis si cu capul inainte, m-a iertat ea, ba chiar m-a sustinut, dar nu m-am iertat eu. Desi stiu ca era nevoie sa experimentez la o varsta la care inca nu stiam nimic despre dragoste si mi-ar fi fost imposibil sa ma dedic unei singure, prime persoane.

Reese
junior member

Numarul mesajelor: 21
Data de inscriere: 28/01/2011

Sus In jos

Mesaj  Claude la data de Sam Ian 29, 2011 10:26 pm

Indiferent de orientarea sexuala, faptul de a insela persoana iubita mi se pare cel mai josnic si mai crud gest pe care il poate face cineva. Doare la fel si daca te-a inselat iubita, doare la fel si daca te-a inselat iubitul. Nu are nicio treaba cu varsta, este JOSNIC si nimic mai mult. Astfel, daca a disparut sentimentul de iubire, la ce bun sa ranesti o data in plus? Spune "la revedere" si apoi ai toata libertatea sa faci ce vrei.
Nu fac aluzie la nicio persoana de pe forum, vorbesc la modul general.
"Orice asemanare cu persoane reale, este pur intamplatoare".
Peace!

Claude
guru member

Numarul mesajelor: 3098
Data de inscriere: 14/01/2011
Varsta: 36

Sus In jos

Mesaj  fiamma la data de Sam Ian 29, 2011 10:40 pm

Inselat=lipsa de respect pentru persoana pe care "sustii" ca o iubesti!
Multa lume ar spune ca nu rezista tentatiei, atractiei, nu se poate lupta cu hormonii! In cazul asta nu esti genuld e persoana care sa se implice intr-o relatie.

Exista doua solutii cand incepi sa te simti atrasa de alta persoana decat cea din relatia in care te afli.

1. Incerci sa intelegi ce mai simti pentru persoana cu care esti. Poate te afli intr-un moment de slabiciune, intr-un impas in viata ta. Te ducis ingura la o plimbarica, te eliberezi de toate gandurile si incerci sa iti dai seama ce simti cu adevarat pentru persoana din viata ta!
Se mai spune "nu am inselat decat o data Insealtul este ca virusul HIV, odata instalat esti ca si mort!

2. Sentimentuld e atractie si dorinta fata de alte persoane persista, fa ce trebuie sa faci! Vorbeste cu persoana pe care o "iubesti" spune-i ce simti...si elibereaza-te! Este clar ca te simti legata de maini si de picioare in relatia in care te afli. Nu iti bate joc de sentimentele ei doar pt faptul ca tie ti-e bine sa vii la caldurica acasa stiind ca ea iti incalzeste patul si iti ofera comfort in viata de zi cu zi dar propriile tale placeri le imparti prin alte paturi.

fiamma
active member

Numarul mesajelor: 1165
Data de inscriere: 26/11/2010
Varsta: 34
Localizare: Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Feb 01, 2011 2:41 pm

Claude a scris:Indiferent de orientarea sexuala, faptul de a insela persoana iubita mi se pare cel mai josnic si mai crud gest pe care il poate face cineva. Doare la fel si daca te-a inselat iubita, doare la fel si daca te-a inselat iubitul. Nu are nicio treaba cu varsta, este JOSNIC si nimic mai mult. Astfel, daca a disparut sentimentul de iubire, la ce bun sa ranesti o data in plus? Spune "la revedere" si apoi ai toata libertatea sa faci ce vrei.
Peace!
Cata integritate si fermitate in principii. Ma intreb cand se topesc.
La fel s-a intamplat si cu altele.
Desigur, sper ca nu ti se va intampla si tie.
Peace ! Very Happy
flowers huggles

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Feb 01, 2011 2:45 pm

Ar fi atat de simplu daca am reusi sa ne agatam de principii atunci cand e totul fierbinte si nu te mai poti controla. Atunci nu poti rationa.

Realitatea vorbeste de la sine. Nu ce spunem noi ca ar fi bine sa facem, sau ca suntem in stare sa facem. Nu asta conteaza.
Cand vrei sa te agati de principii si integritatea valorilor morale, atunci, cand sa pui mana pe o creanga subtirica din zid, creanga face puf, se rupe si tu cazi in ispita. Ups. doh Rolling Eyes

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Claude la data de Mar Feb 01, 2011 5:26 pm

Sapphire a scris:
Claude a scris:Indiferent de orientarea sexuala, faptul de a insela persoana iubita mi se pare cel mai josnic si mai crud gest pe care il poate face cineva. Doare la fel si daca te-a inselat iubita, doare la fel si daca te-a inselat iubitul. Nu are nicio treaba cu varsta, este JOSNIC si nimic mai mult. Astfel, daca a disparut sentimentul de iubire, la ce bun sa ranesti o data in plus? Spune "la revedere" si apoi ai toata libertatea sa faci ce vrei.
Peace!
Cata integritate si fermitate in principii. Ma intreb cand se topesc.
La fel s-a intamplat si cu altele.
Desigur, sper ca nu ti se va intampla si tie.
Peace ! Very Happy
flowers huggles
You're back! Laughing Laughing Laughing Laughing
Asa este dar daca toata viata sa, un om a avut principii ferme si s-a ghidat intotdeauna dupa ele, este mai greu ca acestea sa se "topeasca". Dar, viata este plina de surprize, nu? Sper sa nu mi se intample ca intr-un moment de cotitura sa renunt la principiile care m-au condus -si m-au condus foarte bine- pana acum.
Peace to you too!! flower

Claude
guru member

Numarul mesajelor: 3098
Data de inscriere: 14/01/2011
Varsta: 36

Sus In jos

Mesaj  juliet la data de Mar Iul 26, 2011 8:28 pm

Da, cred ca da, nu neaparat ca imi placea persoana, eram nesigura, iar persoana in sine mi-a oferit incredere in mine, m-a flatat.
Nu stiu ce e inselatul, lipsa de respect fata de persoana cu care iesi, este. E si lipsa de respect fata de tine.
Oarecum ma simt prost, nu stiu de ce am facut desi stiu de ce.
Cel mai nasol e ca s-a aflat, de la mine.

juliet
guru member

Numarul mesajelor: 3851
Data de inscriere: 25/07/2011

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Iul 26, 2011 10:38 pm

juliet a scris:Da, cred ca da, nu neaparat ca imi placea persoana, eram nesigura, iar persoana in sine mi-a oferit incredere in mine, m-a flatat.

Shocked cyclops Ssc affraid
Da, se intampla. Stiu exact la ce te referi. Foarte trist si oarecum patetic sa inseli nu pentru ca iti place persoana, ci pentru ca iti ofera incredere in tine. E foarte complex sentimentul.E ciudat si totusi interesant de analizat. Cate persoane sunt suficient de ciudate incat sa faca asta pentru ca le confera incredere in propria lor persoana? Mi se pare ceva mult mai interesant decat atunci cand inseli strict pentru fizic. Se intampla tuturor.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  juliet la data de Mar Iul 26, 2011 10:51 pm

Nu c red ca lumea inseala pt fizic

juliet
guru member

Sus In jos

Mesaj  petite la data de Mier Iul 27, 2011 4:55 pm

callie a scris:Am vazut discutii despre gelozie. Hai sa impingem subiectul intr-o zona mai fierbinte. Ati inselat?
fiind o fire geloasa, cu 11 mii de intrebari legate de orice ar face sau a facut sau ar face, da EA m-a inselat. Ma insela ani de zile si stiam, poate si ea stia si continua relatia doar ca sa fim noi. Am inteles ce anume a determinat-o sa insele, si de ce eram geloasa, de ce eram cu mii de intrebari. pana in momentul in care o vedeam ca se stinge, era o povara pentru ea toata situatia, nu ii era bine nici cu mine si nici cu inselatul. EA acum este singura, cu un bagaj mare, incerc ca si prietena, amica sa o ajut moral sa depaseasca si sa inteleaga de ce a trecut prin acea situatie si sa isi vada de viata ei, de planurile pe care vrea sa si le obtina pe plan profesional, fiindca in tot acest timp a uitat sa traiasca pentru ea.
Mie nu imi place sa insel pe cineva, fiind deschisa, sincera, daca ceva nu merge intr-o relatie prefer sa discut, sa imi spun parerea daca ceva nu merge, si daca imi place altcineva si m-am hotarat sa fiu cu cealalta persoana ma indrept catre un nou drum singura, fara sa fiu implicata cu alta fata.

petite
membru

Numarul mesajelor: 183
Data de inscriere: 27/07/2011
Varsta: 34
Localizare: Brasov

Sus In jos

ati inselat?v-a prins?v-a iertat?

Mesaj  roxy la data de Joi Sept 08, 2011 12:58 pm

pai am inselat si am fost inselata angels

roxy
active member

Numarul mesajelor: 898
Data de inscriere: 04/09/2011
Varsta: 19
Localizare: constanta

Sus In jos

Mesaj  maryrose la data de Sam Sept 10, 2011 7:49 pm

da, o singura data. si i-am spus, si m-a iertat... si dupa vreo saptamana i-am dat papucii. fiecare cuvant pe care i-l ziceam o durea... si deja stiam ca nu mai putem avea o relatie ok atat timp cat eu ma simteam vinovata si ea suferea.
si nu, nu o iubeam. nu as insela niciodata o femeie pe care o iubesc.

maryrose
membru

Numarul mesajelor: 208
Data de inscriere: 30/08/2011
Varsta: 22
Localizare: Timisoara

Sus In jos

Mesaj  juliet la data de Lun Iul 23, 2012 10:11 pm

Nu stiu, eu sper ca nu o sa insel. Nu e sanatos.

juliet
guru member

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Lun Apr 07, 2014 11:40 pm

Da. Nu m-a iertat niciodata, a fost mai mult o chestie de moment, dar oarecum reciproca. Inselatul din punctul meu de vedere este atunci cand intalnesti persoana potrivita la momentul potrivit (sau cand esti vulnerabil), desi te afli intr-o relatie. Cred ca in leg.cu acest subiect cele mai obiective pareri le au persoanele care au facut asta ( nu e o chestie cu care sa ne mandrim, e vorba doar de pertinenta), mai putin persoanele care nu ar face asta din principiu, care nu concep inselatul and other bullshit. Este adevarat ca nu trebuie sa omori un om ca sa stii ca nu e bine sa faci acel lucru, dar cum sa intelegi motivele din spatele unei actiuni cel mai bine, daca nu, facand acel lucru ?
Eu cred ca inselatul dpdv emotional, e mult mai grav decat cel dpdv sexual. Si da, cred ca exista mai multe tipuri de inselat, are mai multe valente si nu se rezuma totul doar la sex. Dar e mai usor pentru noi sa aruncam cu piatra, cand ne consideram sfinti  Laughing

_History_
active member

Numarul mesajelor: 527
Data de inscriere: 30/06/2013

Sus In jos

Mesaj  nobody_2000 la data de Mar Apr 08, 2014 6:47 pm

ca sa nu inseli niciodata e suficient sa eviti relatiile...altfel, totul este posibil.
ca unii vor sa demonstreze ce principii tari au, sau asa mai departe, ok, trebuie sa facem ceva cu vietile noastre... dar cine a zis ca-s ale noastre? angels 
so, n-am inselat, si ca exercitiu de imaginatie, eu recunosc ca daca ma aprind nu pot sa ma mai opresc. dar asta e greu, ca sunt atatia de "daca" in aceasta ecuatie incat devine science-fiction.
daca as fi intro relatie, si daca mi-ar placea mult de altcineva (n-am avut nicio relatie si nu ma mai pot indragosti)...as duce o lupta cu mine insami, si indiferent de situatie i-as spune persoanei de langa mine prin ce trec. promisiuni nu as face. apoi, daca simt ca e doar atractie fizica (putin probabil), cel mai probabil as lua decizia sa evit ispita si sa intrerup orice legatura cu ea. daca este mai mult decat atat, as incerca sa devenim amice, as tine sub control prin interactiuni moderate, prietenesti, o cale de mijloc... Daca m-as indragosti rau de tot, eee, atunci nush ce as face ca tind sa devin un pic irationala.
Asta e cand eu as fi capul rautatilor. Daca as fi intr-o relatie si cineva s-ar indragosti de mine... as incerca aceeasi varianta cu intrerupul oricarei interactiuni sau atitudine amicala. daca insista si insista, dragoste cu de-a sila nu se poate...dar e extrem de improbabil sa trec prin asa ceva...

aaa, si daca ea m-ar insela.... e ca si moarta pentru mine.

nobody_2000
active member

Numarul mesajelor: 1411
Data de inscriere: 28/04/2013
Localizare: pe fuga

Sus In jos

Mesaj  fainosag:) la data de Mar Apr 08, 2014 7:06 pm

_History_ a scris:Da. Nu m-a iertat niciodata, a fost mai mult o chestie de moment, dar oarecum reciproca. Inselatul din punctul meu de vedere este atunci cand intalnesti persoana potrivita la momentul potrivit (sau cand esti vulnerabil), desi te afli intr-o relatie. Cred ca in leg.cu acest subiect cele mai obiective pareri le au persoanele care au facut asta ( nu e o chestie cu care sa ne mandrim, e vorba doar de pertinenta), mai putin persoanele care nu ar face asta din principiu, care nu concep inselatul and other bullshit. Este adevarat ca nu trebuie sa omori un om ca sa stii ca nu e bine sa faci acel lucru, dar cum sa intelegi motivele din spatele unei actiuni cel mai bine, daca nu, facand acel lucru ?
Eu cred ca inselatul dpdv emotional, e mult mai grav decat cel dpdv sexual. Si da, cred ca exista mai multe tipuri de inselat, are mai multe valente si nu se rezuma totul doar la sex. Dar e mai usor pentru noi sa aruncam cu piatra, cand ne consideram sfinti Laughing

la ce te referi prin ,,vulnerabil''?

fainosag:)
membru

Numarul mesajelor: 313
Data de inscriere: 15/01/2014
Varsta: 22
Localizare: Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj  Yuna la data de Mar Apr 08, 2014 7:19 pm

Fosta mea gagică era îndrăgostită nebuneşte de fostul ei gagic. Şi nu mi-a spus! Se pune ca înşelat presupun

Yuna
membru

Numarul mesajelor: 273
Data de inscriere: 28/03/2014

Sus In jos

Mesaj  edelweiss la data de Mar Apr 08, 2014 7:58 pm

...eu nu am inselat-o niciodata pentru ca nu am avut-o niciodata...cand eram mai copil si m-am indragostit undeva pe malurile Dunarii acel ceva extrem de intens s-a terminat pe cand inca n-a inceput...acum suntem prietene, ne mai vedem dar cateodata mai apar niste sclipiri in ochi cu amare amintiri pe care le transformam in glume si radem... cred ca intotdeauna m-am priceput foarte bine sa atzatz focul dar n-am stiut sa-l intretin suficient...si m-am ales cu mult, mult, fum..e interesant ca am adunat in jur toate neinceputele iubiri si le-am transformat in prietenii...mi-s dragi Smile ...

edelweiss
active member

Numarul mesajelor: 978
Data de inscriere: 19/02/2014

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Mar Apr 08, 2014 9:20 pm

E ușor a scrie versuri, când nimic nu ai a spune  Laughing 

Eu pot doar sa le doresc persoanelor care care se mentin tarii pe pozitii cu etrna placa eu nu as face, nu as drege un singur lucru : sa nu intalneasca acea persoana care sa le demonteze toate teoriile. Oamenii sunt alcatuiti din slabiciuni, la fel de mult cum sunt alcatuiti din principii (macar unii dintre noi) si nu degeaba se spune ca suntem sclavii propriilor placeri (cred ca inselatul devine un fel de guilty pleasure in cazul acesta).

Unii sunt predispusi genetic  Laughing  sa insele, altii poate o fac pentru ca au un neajuns in relatie (indiferent de natura lui), din prostie (de ex.la betie), sau pentru ca au intalnit pe cineva, undeva, la un anumit punct din viata lor, care intruneste o serie de calitati pe placul sufletului lor, etc. ''Cate bordeie, atatea obiceie''  Laughing 

You know what they say : Fiecare sfant are un trecut, iar fiecare pacatos are un viitor

_History_
active member

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Mar Apr 08, 2014 9:43 pm

Te contrazic o idee History nu am facut-o si eu chiar NICIODATA nu as facea , merg pe zicala ce mie nu imi place altuia nu face .

la cat de pata pusa am de fel , un mai am ochi ptr alta si nu stiu sub nici o forma sa mint , efectiv m-as complica si impiedica in minciuni.

Nu am facut-o pana la anii mei , si am sa mor asa , sunt putini oameni asa , dar sunt .

P.s : am vazut destule care o fac , si culmea nu le vad schimbandu-se  din pacate , ala e modul lor de viata din pacate .

soholici
guru member

Numarul mesajelor: 3383
Data de inscriere: 05/11/2012
Varsta: 43
Localizare: Corbeanca -Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Enigmatica la data de Mar Apr 08, 2014 9:49 pm

Eu chiar o tin sus si tare ca nu o sa-mi insel vreodata persoana iubita. Nici emotional, nici sexual. Smile Prefer sa rup relatia decat sa ajung la asta, e mai putin dureros pentru aman2. Si nu e vorba de principii, este vorba de respectul fata de mine, de ea, fata de relatie. Smile e usor sa arunci cu vorbe; mai ales cand nu cunosti un om. Smile

Enigmatica
junior member

Numarul mesajelor: 52
Data de inscriere: 07/04/2014
Varsta: 24

Sus In jos

Mesaj  nobody_2000 la data de Mar Apr 08, 2014 10:04 pm

_History_ a scris:Da. Nu m-a iertat niciodata, a fost mai mult o chestie de moment, dar oarecum reciproca. Inselatul din punctul meu de vedere este atunci cand intalnesti persoana potrivita la momentul potrivit (sau cand esti vulnerabil), desi te afli intr-o relatie. Cred ca in leg.cu acest subiect cele mai obiective pareri le au persoanele care au facut asta ( nu e o chestie cu care sa ne mandrim, e vorba doar de pertinenta), mai putin persoanele care nu ar face asta din principiu, care nu concep inselatul and other bullshit. Este adevarat ca nu trebuie sa omori un om ca sa stii ca nu e bine sa faci acel lucru, dar cum sa intelegi motivele din spatele unei actiuni cel mai bine, daca nu, facand acel lucru ?
Eu cred ca inselatul dpdv emotional, e mult mai grav decat cel dpdv sexual. Si da, cred ca exista mai multe tipuri de inselat, are mai multe valente si  nu se rezuma totul doar la sex. Dar e mai usor pentru noi sa aruncam cu piatra, cand ne consideram sfinti  Laughing

poti sa detaliezi de ce "Cred ca in leg.cu acest subiect cele mai obiective pareri le au persoanele care au facut asta "? ca ocazia a existat pentru mai multe, nu toata lumea a si cedat ispitei. opinia ta despre unde se gaseste obiectivitatea  este cel putin indoielnica.

probabil voiai sa spui : persoana potrivita la momentul nepotrivit (sau cand esti vulnerabil)?

corect din partea ta ca recunosti ca ai inselat. cel putin acum.
de sfinti n-am auzit printre oamenii cu relatii, si cu atat mai putin printre lesbiene  Laughing 

poti sa spui ca exista mai multe tipuri de inselat, in fapt concluzia este doar una: tradezi increderea celui de langa tine. asta inseamna ca in relatia respectiva nu prea conta  binele partenerei, nu-ti doreai sa o faci sa se simta cea mai iubita fiinta de pe pamant. pentru homosexuali (femei si barbati) este foarte usor sa insele ca ei sunt considerati dinainte imorali, si asta usureaza caderea... asta in spiritul traditional al relatiei.

as zice ca e pe drum un timp al relatiilor deschise. pana cand un mit destul de puternic se va infiripa in inconstientul colectiv suficient cat sa ne finiseze supraegou-ul in vederea cautarii unui ideal propriu si personal al fiecaruia privind nevoile emotionale si romantice.

suntem toti oameni, si toti putem gresi la un moment dat, insa trebuie sa recunoastem ca este gresit si incorect a insela, si sa incercam sa stapanim aceasta parte din noi. pentru binele si evolutia noastra, nu atat pentru partener. oricum, viata are un sens al ironiei extraordinar....

Ultima editare efectuata de catre nobody_2000 in Mar Apr 08, 2014 10:23 pm, editata de 1 ori

nobody_2000
active member

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Mar Apr 08, 2014 10:23 pm

nobody_2000 a scris:poti sa detaliezi de ce "Cred ca in leg.cu acest subiect cele mai obiective pareri le au persoanele care au facut asta "? ca ocazia a existat pentru mai multe, nu toata lumea a si cedat ispitei. opinia ta despre unde se gaseste obiectivitatea  este cel putin indoielnica.

La fel de indoielnica (asta ca sa nu zic ipocrita de-a dreptul in unele cazuri) mi se pare si mie opinia unor persoane care sunt total pe langa subiect, dar vorbesc despre acest lucru. Logica mea e foarte simpla, ai facut, stii, nu ai facut, poti sa ai o parere mai subiectiva formata din presupuneri. Btw, tentatii exista pt toata lumea, dar faptul ca rezisti nu mi se pare rockett science, poate ca respectiva nu te atrage din niciun punct de vedere.

nobody_2000 a scris:probabil voiai sa spui : persoana potrivita la momentul nepotrivit (sau cand esti vulnerabil)

Inselatul din punctul meu de vedere tine mai mult de momentul in care se intampla, decat de faptul in sine. Pentru ca in [i]acel moment din viata
datorita unor cauze pe care le-am enumerat la postul anterior (plus multe altele), are loc acest lucru. Oamenii sunt mai predispusi sa insele in anumite momente ale vietii, nu atunci cand totul e roz si frumos. Si de aici ideea cu inselatul la momentul potrivit.

[/i]
nobody_2000 a scris:suntem toti oameni, si toti putem gresi la un moment dat, insa trebuie sa recunoastem ca este gresit si incorect a insela, si sa incercam sa stapanim aceasta parte din noi..

misth0 

Asta a fost si ideea mea de la bun inceput :)Nu am spus ca aprob, sau ca e un mare motiv de mandrie, doar ca ar trebui sa recunoastem faptul ca suntem predispusi greselilor, toti. Fara niciun fel de exceptii. :)Si ca sa fac o analogie la acest fapt, una este cand un fost fumator se abtine de la fumat, alta e cand o persoana care nu a fumat niciodata spune ca se abtine sa nu fumeze  Laughing

_History_
active member

Sus In jos

Mesaj  nobody_2000 la data de Mar Apr 08, 2014 10:26 pm

_History_ a scris:
Inselatul din punctul meu de vedere tine mai mult de momentul in care se intampla, decat de faptul in sine. Pentru ca in acel moment din viata datorita unor cauze pe care le-am enumerat la postul anterior (plus multe altele), are loc acest lucru. Oamenii sunt mai predispusi sa insele in anumite momente ale vietii, nu atunci cand totul e roz si frumos. Si de aici ideea cu inselatul la momentul potrivit.

am inteles, momentul, ceasul rau...ca omu-i bun  Laughing 

nobody_2000
active member

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum