Gay Romania Blog

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Gay Romania Blog

Mesaj  acidgirll la data de Mier Sept 09, 2009 11:26 pm

gayy gayy gayy Gay-ii din Romania: 100% bio & eco-powered

Rasfoiam cateva pagini adresate comunitatii gay din Romania. Nu prea ma intereseaza ce se intampla in “sanul familiei”, insa vroiam sa intalnesc pe cineva care a participat la sindrofia de la Predeal, aceea cu limita de 200. Locuri si milimetrii. Ui’ asa am ajuns la o pagina unde sunt informatii despre unde se pot intalni gay-ii din Romania.

In titlu am scris ca gay-ii de pe la noi sunt 100% bio & eco-powered pentru ca fiecare oras care are un parc (de multe ori fiind unicul parc, este evident… central), are si un loc de intalnire gay. Principiul este simplu: parcul si comunitatea gay locala.

http://www.darkq.net/advertising/gay-ii-din-romania-100-bio-eco-powered/
acidgirll
junior member

Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 34
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Gay Romania Blog

Mesaj  patricia la data de Mier Noi 11, 2009 3:08 pm

@acidgirll a scris:gayy gayy gayy Gay-ii din Romania: 100% bio & eco-powered

Rasfoiam cateva pagini adresate comunitatii gay din Romania. Nu prea ma intereseaza ce se intampla in “sanul familiei”, insa vroiam sa intalnesc pe cineva care a participat la sindrofia de la Predeal, aceea cu limita de 200. Locuri si milimetrii. Ui’ asa am ajuns la o pagina unde sunt informatii despre unde se pot intalni gay-ii din Romania.

In titlu am scris ca gay-ii de pe la noi sunt 100% bio & eco-powered pentru ca fiecare oras care are un parc (de multe ori fiind unicul parc, este evident… central), are si un loc de intalnire gay. Principiul este simplu: parcul si comunitatea gay locala.

Mda. apoi ne mai intrebam de ce suntem neantelesi si huliti. Pacat ca exista asemenea specimene.
patricia
junior member

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 11/11/2009
Varsta : 29
Localizare : pitesti

Sus In jos

Mesaj  redbird la data de Mier Feb 20, 2013 12:54 pm

Ridicola atitudinea !
By the way, blogul e super tare ! Baietii aia chiar au ceva de spus !
redbird
junior member

Numarul mesajelor : 103
Data de inscriere : 10/05/2012
Varsta : 33
Localizare : Cluj

Sus In jos

Mesaj  kingwitha la data de Mier Feb 20, 2013 7:02 pm

@ Acidgirll: Ma bucur mult ca te-ai intors pe forum! Smile
kingwitha
guru member

Numarul mesajelor : 12865
Data de inscriere : 19/10/2008
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Mier Feb 20, 2013 11:11 pm

@redbird a scris:

Ridicola atitudinea !

Cui?!?!?
Ileana
active member

Numarul mesajelor : 771
Data de inscriere : 07/09/2009
Varsta : 44
Localizare : Spania/Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  redbird la data de Joi Feb 21, 2013 12:55 pm

@Ileana a scris:
@redbird a scris:

Ridicola atitudinea !

Cui?!?!?

Evident a societatii care ii obliga sa se intalneasca prin parcuri ! Very Happy
redbird
junior member

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Joi Feb 21, 2013 4:19 pm

@redbird a scris:
@Ileana a scris:
@redbird a scris:

Ridicola atitudinea !

Cui?!?!?

Indraznesc sa te contrazic (tocmai de aceea am intrebat in sens peiorativ "Cui?")
Baietii de pe acest blog si de pe toate celelalte, in frunte cu Asociatia Accept, se adreseaza exclusiv celor avand aceeasi orientare sexuala ca ei, printre care si noi, toate cele care suntem aici.
Dupa parerea mea, tocmai acesta este motivul pentru care se intampla nenorociri de genul celor intamplate ieri la MTR. Oamenii habar nu au ce este acela un homosexual/o lesbiana! Unica perceptie pe care o are masa mare de romani este cea data de imaginile din ziare si de la televizor de la Marsul Gay. Atat.
Cati dintre parintii vostri stiau inainte de aceasta stire de organizarea Lunii LGBT? Cati dintre colegii vostri? Sau prieteni, amici? Cati?
Am mai spus asta si o voi repeta, pentru ca este convingerea mea ferma: atata vreme cat ne vom ascunde pe net sub nickuri si vom iesi "in lume" o singura data pe an, si atunci in curu'gol si fluturand paiete, nu avem nicio sansa sa se intample altceva in Romania decat ceea ce vedeti ca se petrece acum.

Scuze pentru limbajul ceva mai dur insa ma doare sufletul sa vad ce se intampla.
Ileana
active member

Numarul mesajelor : 771
Data de inscriere : 07/09/2009
Varsta : 44
Localizare : Spania/Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  redbird la data de Joi Feb 21, 2013 5:01 pm

@Ileana a scris:
@redbird a scris:
@Ileana a scris:
@redbird a scris:

Ridicola atitudinea !

Cui?!?!?

Indraznesc sa te contrazic (tocmai de aceea am intrebat in sens peiorativ "Cui?")
Baietii de pe acest blog si de pe toate celelalte, in frunte cu Asociatia Accept, se adreseaza exclusiv celor avand aceeasi orientare sexuala ca ei, printre care si noi, toate cele care suntem aici.
Dupa parerea mea, tocmai acesta este motivul pentru care se intampla nenorociri de genul celor intamplate ieri la MTR. Oamenii habar nu au ce este acela un homosexual/o lesbiana! Unica perceptie pe care o are masa mare de romani este cea data de imaginile din ziare si de la televizor de la Marsul Gay. Atat.
Cati dintre parintii vostri stiau inainte de aceasta stire de organizarea Lunii LGBT? Cati dintre colegii vostri? Sau prieteni, amici? Cati?
Am mai spus asta si o voi repeta, pentru ca este convingerea mea ferma: atata vreme cat ne vom ascunde pe net sub nickuri si vom iesi "in lume" o singura data pe an, si atunci in curu'gol si fluturand paiete, nu avem nicio sansa sa se intample altceva in Romania decat ceea ce vedeti ca se petrece acum.

Scuze pentru limbajul ceva mai dur insa ma doare sufletul sa vad ce se intampla.

Perfect de acord ! Eu tocmai de aceea am inceput sa scriu pe site, in speranta ca cineva se va ridica si va hotara SA FACEM ceva ! Sa nu ne mai ascundem dupa nick name-uri ! Eu am o varsta la care imi doresc sa fiu acceptata( poate e prea mult spus, mai bine zis tolerata) de societate pentru faptul ca locuiesc cu prietena mea, ca suntem de fapt O FAMILIE, la fel ca orice cuplu care isi doreste o familie. E ridicol ca trebuie sa te ascunzi prin parcuri, sau mai stiu eu pe unde ....e ridicol ca nu exista locuri de socializare( in unele orase exista, dar putine).
redbird
junior member

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Joi Feb 21, 2013 8:09 pm

ca sa ajungi la toleranta in romania , trebuiesc ani grei trecuti prin furca ''cunoasterii si educarii mintii inchise

Mai trebuie aceluia care este gay sa nu ii fie jena sa spuna ce simte si sa isi educe fiecare familia , sa nu ii fie jena sa spuna respicat asta SUNT EU , si nu am ce face , nu e boala , nu e moft , un parinte /prieten / coleg adevarat te va acceptas asa cum ESTI

cel putin eu la anii mei asa vad asta si mereu nu mi -a fost jena sa spun cum sunt si CINE SUNT , chaior daca sunt in romania , ma rog bucuresti

DAca nu incepe fiecre sa isi educe oamenii din imprejur sa le deschida cumva ochii din pacate in ro nu se va schimba prera multe chestii

Moderator

Numarul mesajelor : 4619
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 45
Localizare : pe prispa watching you

Sus In jos

Mesaj  redbird la data de Vin Feb 22, 2013 11:22 am

@soholici a scris:ca sa ajungi la toleranta in romania , trebuiesc ani grei trecuti prin furca ''cunoasterii si educarii mintii inchise

Mai trebuie aceluia care este gay sa nu ii fie jena sa spuna ce simte si sa isi educe fiecare familia , sa nu ii fie jena sa spuna respicat asta SUNT EU , si nu am ce face , nu e boala , nu e moft , un parinte /prieten / coleg adevarat te va acceptas asa cum ESTI

cel putin eu la anii mei asa vad asta si mereu nu mi -a fost jena sa spun cum sunt si CINE SUNT , chaior daca sunt in romania , ma rog bucuresti

DAca nu incepe fiecre sa isi educe oamenii din imprejur sa le deschida cumva ochii din pacate in ro nu se va schimba prera multe chestii

Nu va incepe fiecare pentru ca se ascund si le e frica !
Sunt de aceeasi parere cu tine! Asta sunt, cine ma place bine, cine nu, treaba lui !
redbird
junior member

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Dum Feb 24, 2013 4:14 pm

culmea ''ironie '' toti care ma cunosc , si-au dat seama ca am schimbat macazu in favoarea frumosului , dar nici unu nu m-a ''judecat'' ba m-au felicitat , ca sin sfarist la momentul acela acum 2 ani am gasit iubirea si go fo it daca eu sunt happy restu nu mai conteaza si acolo am ramas , la partea femei , cel m ai tare e stiu cam toti ca sunt singura iar dar nici unu nu spune ba revino la ''normal'' si ma simt bine in sfarsit in pielea mea nu imi e jena ca nu am DE CE sa imi FIE !

trebuie sa specific , am fost un om care toata viata nu mi-a pasat de gura lumii ca fu bie sau fu rau am facut cum M-A TAIAT CAPU PE MINE , si mi-am vazut de drumul si alegerea mea la fiecare moment

daca stam sa plecam urechea la ce spune lumea nu mai ne traim propia noastra viata, pana la urma GURA LUMII NICI CU PAMANT NU O ASTUPI !

Moderator

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Mier Iul 27, 2016 10:09 pm

https://jurnaldegay.wordpress.com/2016/07/27/cum-transformi-o-minoritate-in-comunitate-homofobia-ca-liant/
soholici
Moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus