Noutati gay si nu numai...

Pagina 16 din 19 Inapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Noutati gay si nu numai...

Mesaj  Ileana la data de Joi Dec 12, 2013 2:52 pm

Nu-mi vine sa cred ce se intampla, oare pana unde se va mai ajunge in tara asta?

Oare cand o sa iasa oamenii din amorteala, cat o sa mai rabde?

Poate facem ceva http://www.petitieonline.net/petitie/10022136
Ileana
active member

Numarul mesajelor : 771
Data de inscriere : 07/09/2009
Varsta : 44
Localizare : Spania/Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Justanairhead la data de Sam Dec 21, 2013 9:46 pm

http://adevarul.ro/international/in-lume/uganda-aprobat-legea-homosexualilor-pedeapsa-maxima-inchisoarea-viata-1_52b475c6c7b855ff56e29707/index.html Sad
Justanairhead
active member

Numarul mesajelor : 1149
Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Dum Dec 22, 2013 6:04 pm

@Justanairhead a scris:http://adevarul.ro/international/in-lume/uganda-aprobat-legea-homosexualilor-pedeapsa-maxima-inchisoarea-viata-1_52b475c6c7b855ff56e29707/index.html Sad

Aici nu mai e vorba de diferente culturale, parlamentul si guvernul din uganda are un grav handicap daca da si aproba o astfel de lege.
_History_
active member

Numarul mesajelor : 843
Data de inscriere : 30/06/2013
Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj  abris la data de Dum Dec 29, 2013 7:44 pm

@Justanairhead a scris:http://adevarul.ro/international/in-lume/uganda-aprobat-legea-homosexualilor-pedeapsa-maxima-inchisoarea-viata-1_52b475c6c7b855ff56e29707/index.html Sad
Nu ca ar fi o noutate pedeapsa cu inchisoare pe viata si da, nu ma mira ...
abris
membru

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 21/12/2013
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Mier Feb 05, 2014 11:54 pm

http://adevarul.ro/international/europa/europa-si-a-facut-foaie-parcurs-lgbti-1_52f187f8c7b855ff56148a07/index.html

Era si timpul !

(desi autorul articolului ,e clar, un pic, homofob  Surprised  )
_History_
active member

Sus In jos

Mesaj  abris la data de Joi Feb 06, 2014 11:51 am

@_History_ a scris:http://adevarul.ro/international/europa/europa-si-a-facut-foaie-parcurs-lgbti-1_52f187f8c7b855ff56148a07/index.html

Era si timpul !

Foarte bine, zic! Foarte bine !
abris
membru

Sus In jos

Mesaj  JustMe. la data de Joi Feb 06, 2014 3:03 pm

@abris a scris:
@_History_ a scris:htt
p://adevarul.ro/international/europa/europa-si-a-facut-foaie-parcurs-lgbti-1_52f187f8c7b855ff56148a07/index.html

Era si timpul !

Foarte bine, zic! Foarte bine !
Foatte bine, foarte bine. Doar pe mine ma deranjaza numarul mare de europarlamantari romani care nu si-au exercitat dreptul de vot ?Sunt trimisi acolo sa-si bea cafeaua sau sa ne reprezinte ?
JustMe.
membru

Numarul mesajelor : 419
Data de inscriere : 25/01/2014

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Joi Feb 06, 2014 4:40 pm

@JustMe. a scris: Doar pe mine ma deranjaza numarul mare de europarlamantari romani care nu si-au exercitat dreptul de vot ?Sunt trimisi acolo sa-si bea cafeaua sau sa ne reprezinte ?

Mie cea mai funny mi s-a parut abtinerea Elenei Basescu  Surprised  Poate ar trebui sa privim lucrurile altfel, mai bine sa se abtina decat sa fie contra (Stii tu, mai bine sa taci si sa creada lumea ca esti prost, decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala Very Happy ) Oricum e un subiect greu de digerat si important e ca se fac progrese, chiar si cu pasi mici.
_History_
active member

Sus In jos

Mesaj  Justanairhead la data de Joi Feb 06, 2014 5:51 pm

@_History_ a scris:
@JustMe. a scris: Doar pe mine ma deranjaza numarul mare de europarlamantari romani care nu si-au exercitat dreptul de vot ?Sunt trimisi acolo sa-si bea cafeaua sau sa ne reprezinte ?

Mie cea mai funny mi s-a parut abtinerea Elenei Basescu  Surprised  Poate ar trebui sa privim lucrurile altfel, mai bine sa se abtina decat sa fie contra (Stii tu, mai bine sa taci si sa creada lumea ca esti prost, decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala Very Happy ) Oricum e un subiect greu de digerat si important e ca se fac progrese, chiar si cu pasi mici.
dpdv al meu, meritele se cam duc spre Remus Cernea si Cezar Maroti ... cam ei sunt singurii care le-au tinut piept astora. Laughing
Justanairhead
active member

Numarul mesajelor : 1149
Data de inscriere : 13/01/2012

Sus In jos

Mesaj  JustMe. la data de Joi Feb 06, 2014 6:22 pm

@_History_ a scris:

Daca se abtineau era ok faceau ceva , ei pur si simplu nu si-au exercitat dreptul de vot.
JustMe.
membru

Numarul mesajelor : 419
Data de inscriere : 25/01/2014

Sus In jos

Mesaj  abris la data de Vin Feb 07, 2014 12:58 pm

@Justanairhead a scris:
@_History_ a scris:

dpdv al meu, meritele se cam duc spre Remus Cernea si Cezar Maroti ... cam ei sunt singurii care le-au tinut piept astora. Laughing
Apa de ploaie sau apa si uleiul. Scena politica, no comment
abris
membru

Sus In jos

Mesaj  abris la data de Mier Feb 19, 2014 3:31 pm

Vizitato a scris:Deschid acest nou topic in speranta ca sunteti/suntem interesate si de ceea ce se petrece in jurul nostru, in lumea intreaga.

Primii pasi facuti de altii pot reprezenta modele pentru noi in incercarea de a-i face sa mai reflecteze pe cei care nu ne privesc cu ochi buni...

Just share it. Pay attention
abris
membru

Sus In jos

Mesaj  _History_ la data de Sam Feb 22, 2014 1:35 am

@abris a scris:
Vizitato a scris:Deschid acest nou topic in speranta ca sunteti/suntem interesate si de ceea ce se petrece in jurul nostru, in lumea intreaga.

Primii pasi facuti de altii pot reprezenta modele pentru noi in incercarea de a-i face sa mai reflecteze pe cei care nu ne privesc cu ochi buni...

Just share it. Pay attention

La fel si in Venezuela...  sadd 
_History_
active member

Sus In jos

Mesaj  abris la data de Mar Feb 25, 2014 12:48 pm

Desi acest articol a aparut anul trecut, putina contestatie trebuie sa-i facem, avem vreo doua etichete in titlu pe care sa le dezlipim.
Nici continuarea articolului nu se lasa mai prejos. Luati si va minunati, e SF curat.

Articolul in sine
abris
membru

Sus In jos

Mesaj  Camino la data de Dum Mar 16, 2014 12:41 pm

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2580683/Extremely-rare-case-female-female-HIV-transmission-reported.html

so, multa grija cu cine si cum, fetelor...
lasand HIV-ul la o parte, sa nu uitam de nenorocita de hepatita B, herpesul sau alte BTS. Igiena si precautia sunt foarte importante, de asemenea nu e de neglijat nici numarul partenerelor sexuale.
Camino
guru member

Numarul mesajelor : 1628
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Mesaj  Claude la data de Vin Mar 28, 2014 11:33 pm

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2591430/Race-Britains-gay-couple-tie-knot-new-sex-marriage-laws-come-force-midnight.html

Bravo lor.
Claude
guru member

Numarul mesajelor : 3226
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Vin Apr 25, 2014 9:22 am

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/actrita-jodie-foster-luat-iubita-sot-490056.html

Casa de piatra!
Ileana
active member

Sus In jos

Mesaj  Yuna la data de Dum Apr 27, 2014 2:35 pm

Chiar aşa mă bucur pentru ele Smile) Alexandra e foarte faină chair şi ca actriţă.
Yuna
membru

Numarul mesajelor : 273
Data de inscriere : 28/03/2014

Sus In jos

Mesaj  astro_silvy la data de Mar Apr 29, 2014 8:39 pm

@Ileana a scris:http://www.libertatea.ro/detalii/articol/actrita-jodie-foster-luat-iubita-sot-490056.html

Casa de piatra!

Ce frumos!
astro_silvy
junior member

Numarul mesajelor : 130
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 24

Sus In jos

Mesaj  soholici la data de Vin Iun 20, 2014 10:35 pm

http://gandul.md/ne-pare-rau-sa-va-dezamagim-scrisoarea-emotionanta-a-unui-homosexual-catre-mamele-persoanelor-gay-din-lumea-intreaga/

si asta :

http://www.vice.com/ro/read/de-ce-umbla-homofobii-doar-cu-reproducerea-in-gura
soholici
Moderator

Numarul mesajelor : 4627
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 45
Localizare : pe prispa watching you

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Mier Iun 25, 2014 10:49 pm

Noii regi ai Spaniei, Felipe si Letizia, au primit la palat pentru prima data in istorie o delegatie a tuturor organizatiilor LGBT din Spania, motivul fiind acela de a le multumi pentru tot ceea ce fac. A fost al doilea act oficial al cuplului regal de la incoronarea (au trecut doar 5 zile!).

Sunt mandra ca traiesc in Spania!

http://www.pinknews.co.uk/2014/06/24/lgbt-groups-officially-received-by-spanish-king-and-queen-for-the-first-time/
Ileana
active member

Sus In jos

Mesaj  Tara la data de Mier Iul 02, 2014 6:53 am

Buna fetelor!

Sunt pe acest forum de cativa ani si recunosc ca am fost atenta la ceea ce s-a postat de fiecare membru.
Am observat atenta si detasata care sunt nevoile si dorintele noastre, de aceea m-am gandit din clipa cand am descoperit orientarea mea sexuala sa fac ceva pentru comunitatea gay din Romania.
Am facut doar vreo 2 facultati, urmeaza si a 3-a Razz si am bagat la dezvoltare personala in mine la greu pentru ca acum sa pot face ceva pentru mine si pentru voi si sa putem sa ne simtim normale intr-o mentalitate romaneasca anormala.
Organizez si sustin cursuri de dezvoltare personala si vreau sa ma adresez celor ca mine si facand lumina cu ajutorul vostru si in jurul nostru.
Pana acum nu m-am afisat pe nicaieri ca facand parte din comunitatea gay, am stat in banca mea si mi-am facut lectiile. Razz
Primul workshop pe care-l organizez se numeste: "Singuratatea in doi nu este pentru noi!"
Pentru cele interesate de mai multe detalii ma puteti contacta in privat.
Multumesc celor care s-au gandit sa faca acest forum si ma bucur ca sunt din zi in zi tot mai multe membre!
O zi plina de inspiratie va doresc!
Tara
active member

Numarul mesajelor : 612
Data de inscriere : 17/12/2010
Varsta : 35
Localizare : Earth

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Mier Iul 02, 2014 9:21 am

Mult succes, Tara!  flower 
Ileana
active member

Sus In jos

Mesaj  Tara la data de Joi Iul 03, 2014 5:24 am

Sa fie! Multumesc! Sper ca oamenii sa se deschida. Daca nu deschidem poarta catre noi, automat ceilalti nu vor sti niciodata ca suntem mai mult decat normali, ci anume suflete libere. Smile
Tara
active member

Numarul mesajelor : 612
Data de inscriere : 17/12/2010
Varsta : 35
Localizare : Earth

Sus In jos

Mesaj  Ileana la data de Lun Sept 08, 2014 9:26 am

Martina Navratilova se casatoreste. http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/o-fosta-jucatoare-de-tenis-si-a-cerut-in-casatorie-iubita-la-us-open-reactia-de-milioane-pe-care-a-avut-o-foto.html
Ileana
active member

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 16 din 19 Inapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Urmatorul